Енергоспівтовариство не може сертифікувати «Укренерго» до покращення фінстану компанії

Енергетичне співтовариство не може сертифікувати оператора системи передачі НЕК «Укренерго», до поки не буде вирішено проблему з фінансовим станом компанії, внаслідок фінансування відновлюваної генерації з тарифу на передачу.

Про це 10 червня повідомив Янез Копач, директор Енергоспівтовариства, під час конференції 12th European Ukrainian Energy Day.

Зараз «Укренерго» в процесі сертифікації, регулятор надіслав нам попереднє рішення про сертифікацію, і ми повинні дати нашу думку про це. Одне з найголовніших питань яке ми повинні перевірити – це фінансова стійкість оператора системи передачі. Як ми можемо дати позитивну відповідь, найбільш збитковому підприємству України? Це неможливо, це так не працює! Тому не очікуйте цього» - повідомив Копач.

За його словами, Україна має своєрідне рішення, щодо джерела фінансування ВДЕ.

Я ніде не бачив у світі, щоб це було частиною тарифу на передачу. Мова не про те, щоб теоретично «Укренерго» стало збирачем плати за ВДЕ, як наприклад, фіскальні служби збирають податки – це не проблема. Мова про те, щоб ця плата ВДЕ не була доходом компанії, та не відображалась у фінансовій звітності «Укренерго», - додав він.

Він також зауважив, що «Укренерго» повинно бути сертифікованим, адже це умова для входу в ENTSO-E, проте збитки компанії у 27,5 млрд грн за 2020 р, заважають цьому процесу.

Якщо ви подивитесь новини, хто є найбільш збитковим підприємством? Це «Укренерго», 27,5 млрд грн збитку. Вони вже мають перестати плати заробітні плати співробітникам, їм потрібно оголосити процедуру банкротства. Та це не через регуляторну активність, це через те, що фінансування відновлюваних джерел включено у тариф на передачу», - зауважив директор Енергоспівтовариства.

14:06 / 10 червня 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події