«Енергоатом» та Westinghouse підписали угоди щодо проекту будівництва двох енергоблоків типу АР 1000 на ХАЕС

ДП «НАЕК «Енергоатом» та американська компанія Westinghouse підписали дві угоди щодо початку реалізації проєкту будівництва двох енергоблоків типу АР 1000 на території Хмельницької АЕС. 

Урочисте підписання угод між керівником «Енергоатому» Петром Котіном та генеральним директором Westinghouse Патріком Фрагманом відбулось на прес-конференції «Атомні можливості для розвитку країни», організована НАЕК «Енергоатом» та ГО «Українське ядерне товариство» на честь 25-річчя Компанії. 

Зокрема, були підписані: 

  1. угода про техніко-економічне обґрунтування (про надання послуг з підтримки розроблення ядерної установки AP1000 на Хмельницькій АЕС )
  2. угода про надання тренувального обладнання (про закупівлю тренажера та обладнання з тривалим терміном постачання для ядерної установки AP1000 на ХАЕС) для навчання та вивчення роботи нового типу реактору АP 1000 (потужністю до 1,100 МВт).

Перший реактор АP 1000 планується побудувати вже у 2025р, а вартість будівництва одного реактору відповідно до слів Котіна становить близько $5 млрд.

Ліворуч: Патрік Фрагман - президент та генеральний директор Westinghouse , Крістіна Квін - тимчасово повірена у справах США в Україні, Герман Галущенко - Міністр енергетики України, Петро Котін - керівник ДП "НАЕК "Енергоатом".

Щодо підписаних угод, у відповідь на запитання кореспондента ExPro, т. в. о. президента НАЕК «Енергоатом» Петро Котін зазначив:

 «Це включає feasibility study і також тестування на майданчику Хмельницької АЕС, створення інфраструктури, а також робити дії, щоб не затримувати проект – це буде фінансування тренажерів», - сказав він.

За словами Котіна, реактори AP 1000 – це нова технологія, тому для її освоєння треба підготувати інструкторів і персонал «Енергоатому».

«Ми знаємо як потрібно навчати персонал. Серед першочергових закупівель буде тренажер і симулятор для підготовки студентів наших вузів і наш персонал на майданчику, який буде експлуатувати і вводити в експлуатацію новий енергоблок», - додав він.

«По-друге, передбачається фінансування обладнання з довготривалим терміном виготовлення, так щоб не затримувати початок будівництва. Є елементи з терміном виготовлення близько 3 років і від них саме залежить, коли буде розпочате будівництво», - пояснив Котін

Відповідаючи на питання кореспондента ExPro, генеральний директор Westinghouse відповів, що нині компанія побудувала та ввела в експлуатацію 4 таких реактори в Китаї, ще 1 реактор планується ввести в експлуатацію в США вже наступного року. При будівництві реакторів серією, як це було зроблено в Китаї початкова вартість може знизитись до 15 %. 

12:37 / 22 листопада 2021

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події