«Енергоатом» та підрядники на 40-45% завершили будівництво ЦСВЯП

ДП «НАЕК «Енергоатом» та підрядні будівельні організації на 40-45% завершили будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП), яке на сьогодні будується в зоні відчуження (Київська обл) та призначене для довгострокового та безпечного зберігання відпрацьованого палива Рівненської, Южно-Української та Хмельницької атомних станцій. Як повідомляє кореспондент ExPro, про це журналістам заявив заступник генерального директора ВП «Атомпроектінженіринг» Ігор Орлов.

«На Централізованому сховищі в нас активна фаза будівництва. На сьогодні вона становить 8 місяців активного будівництва… Будівельну готовність на сьогодні, якщо взяти в цілому, можна оцінити в 40-45%», - сказав він.

Орлов також додав, всі роботи з будівництва ЦСВЯП ведуться згідно затвердженого графіку. За його словами, на майданчику будується 21 споруда, а також працює 312 чоловік персоналу.

Як повідомлялося раніше, в січні 2015р «Енергоатом» підписав з американською інжиніринговою компанією Holtec International договір на розробку та впровадження технології поводження з відпрацьованим ядерним паливом (ВЯП) вартістю майже $300 млн. Згідно контракту, Holtec буде поставляти спеціальне обладнання для сухого зберігання ВЯП і його транспортування, а також надасть Україні технології, які будуть застосовані на АЕС, під час перевезення палива з АЕС на майданчик ЦСВЯП, а також в самому сховищі.

Спорудження ЦСВЯП дозволить «Енергоатому» відмовитися від поставок ВЯП на переробку до Росії, вартість послуг якої становить біля $200 млн в рік та забезпечити компанію власними потужностями для зберігання відпрацьованого палива з трьох АЕС (на Запорізькій АЕС функціонує власне пристанційне сховище). Відпрацьоване паливо містить значну кількість речовин та елементів, які мають господарську цінність та можуть бути використані в майбутньому для виготовлення нових паливних елементів.

ЦСВЯП будується на майданчику площею 18,2 га (з площею промислового ділянки 11,7 га) і розраховане для прийому і розміщення 458 контейнерів типу HI-STORM на 16,529 тис відпрацьованих тепловиділяючих збірок, з яких 388 контейнерів на 12,01 тис. збірок - для реакторів типу ВВЕР -1000 і 70 контейнерів на 4,519 тис. збірок реакторів ВВЕР-440.

17:33 / 5 грудня, 2018

Подiї
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
08:00 / 23 травня, 2019
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019 Перший день конференції 23 травня присвячений новим технологіям видобутку нафти і газу, геологічним дослідженням, бурінню, інтенсифікації видобутку (ГРП, снабінг) та ремонту свердловин. Головна тема другого дня міжнародного заходу - трейдинг природного газу в Україні та Європі. Ukrainian Gas Market 24 травня збирає постачальників, видобувників, трейдерів та імпортерів природного газу.
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019
Всі події