«Енергоатом» та Київська ОДА підписали договір про спрямування на соціальну сферу 10% інвестицій від проекту ЦСВЯП

НАЕК «Енергоатом», Державне агентство з управління зоною відчуження та Київська облдержадміністрація підписали трьохсторонню угоду, щодо спрямування 10% капітальних видатків від спорудження Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) на реалізацію соціальних проектів у населених пунктах, які розташовані на територіях, що прилягають до місця будівництва сховища. Відповідну угоду 16 серпня підписали представники компанії, голова агентства Віталій Петрук та голова облдержадміністрації Олександр Горган.

«Сьогодні ми завершаємо останню грань цього проекту (будівництва ЦСВЯП – ред.), а саме його соціальну складову. По мірі освоєння капітальних вкладень, кошти будуть йти на соціальні програми, на економічний благоустрій прилеглих територій. Це Іванківський район, це Поліський район, це м. Славутич», - прокоментував підписання угоди президент «Енерготому» Юрій Недашковський.

Він також додав, що на соціальні цілі «Енергоатом» вже зарезервував 100 млн грн із 1 млрд грн освоєних капітальних інвестицій проекту ЦСВЯП. «Ми готові платити ці кошти, але для цього потрібно певним чином врегулювати деякі питання… Ці питання будуть врегульовані саме підписанням сьогоднішнього трьохстороннього договору, який буде визначати порядок перерахування цих коштів на ті об’єкти, перелік яких вже затвердила Київська облдержадміністрація», - зазначив президент «Енергоатому».

За словами Недашковського, ЦСВЯП дозволить Україні в майбутньому позбутися монопольної залежності від Росії у питання поводження з відпрацьованим ядерним паливом. «Головна мета цього проекту – це енергетична безпека України. З його реалізацією Україна позбудеться останнього важелю монопольного впливу, монопольної залежності від країни-агресора. З 2020р ми не будемо вивозити наше відпрацьоване ядерне паливо до радіохімічних комбінатів Російської Федерації, ми будемо зберігати його в себе», - сказав голова компанії, додавши, що ЦСВЯП - це сховище стратегічних матеріалів, з яких в майбутньому можна буде виробляти екологічну чисту та дешеву атомну електричну енергію.

«Цей проект має серйозне економічне підґрунтя, він економить для України колосальні кошти. Вартість зберігання ядерного палива в контейнері в 4-5 разів дешевше, ніж вивезення на переробку на радіохімічні комбінати, а потім повертати сюди і зберігати оскловані, високоактивні відходи», - зазначив Недашковський.

ЦСВЯП – це сховище для поверхневого «сухого» зберігання відпрацьованого ядерного палива з Рівненської, Южно-Української та Хмельницької АЕС. Сховище будується на півночі Київської обл, на території зони відчуження. Генеральним підрядником будівництва виступає БК «Укрбудмонтаж», контейнери для зберігання палива виготовляє американська інжинірингова компанія Holtec Internetional. Введення сховища в експлуатацію дозволить Україна щорічно економити $200 млн, які на сьогодні витрачаються для оплати вартості переробки відпрацьованого ядерного палива в Росії.

12:12 / 17 серпня 2018

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події