«Енергоатом» планує продовжувати строк експлуатації енергоблоків 1000 МВт до 60 років

ДП «НАЕК «Енергоатом» ставить собі за мету максимально продовжувати строк експлуатації енергоблоків В-320 встановленою потужністю 1000 МВт – до 60 років. Про це 3 липня повідомив директор з продовження експлуатації компанії Тарас Ткач під час online-брифінгу.

«Наша Енергетична стратегія і позиція нашої компанії полягає у тому, щоб максимально продовжувати термін експлуатації енергоблоків. Наша мета – продовження строку експлуатації енергоблоків В-320 ВВЕР-1000 до 60 років», - сказав він.

Також він зазначив, що під час продовження строку експлуатації енергоблоків виконується великий ряд робіт з підвищення безпеки та перевірки обладнання.

За словами Ткача, не можливо замінити лише корпус реактора та внутрішньокорпусні пристрої, але й ці складові досліджуються та визначаються їх характеристики.

Ткач зазначив, що «Енергоатом» вже продовжив строк експлуатації 11 із 15 енергоблоків, зараз відповідні роботи виконуються на блоці №6 Запорізької АЕС, їх завершення планується до кінця 2020р.

Говорячи про економічну доцільність продовження строку експлуатації енергоблоку у порівнянні з будівництвом нового блоку, Ткач сказав наступне: «Це дуже вигідно. За нашими розрахунками, наші витрати на продовження терміну експлуатації сягають десь 5% витрат на будівництво нового енергоблоку. По-перше, - це гроші, а по-друге, - це час на будівництво нового енергоблоку».

За словами Ткача, вартість виконання робіт з продовження строку експлуатації «Енергоатомом» становить біля $116-160 за 1 кВт, тоді як загально світовий показник становить $300 за 1 кВт.

«Виконання робіт з продовження строку експлуатації вважається вигідним при вартості робіт біля $600 за 1 кВт встановленої потужності… Світовий тренд сягає близько $300 за 1 кВт. Ми провели деякі розрахунки за останніми продовженнями строку експлуатації, наприклад, для РАЕС вартість продовження експлуатації склала $116 за 1 кВт, для третього блоку Южно-Української АЕС - $161 за 1 кВт», - додав топ-менеджер компанії.

Ткач зазначив, що це орієнтовні розрахунки. За його словами, виконання пост-фукусімських заходів збільшує вартість продовження строку експлуатації енергоблока на 10-15%. Ці заходи впроваджуються не в усьому світі.

«Ми ж, всі ті заходи, які були визначені за результатами стрес-тестів, як пост-фукусімські – ми їх впроваджуємо», - зазначив він.

15:43 / 3 липня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події