«Енергоатом» переніс на 2021р частину заходів Програми з підвищення безпеки АЕС через пандемію коронавірусу

НАЕК «Енергоатом» через пандемію коронавірусної хвороби був вимушений перенести на 2021р частину заходів та строки поставки обладнання в рамках Комплексної (зведеної) програми з підвищення безпеки енергоблоків АЕС (КЗПБ), які мали бути реалізовані у 2020р. Про це 23 жовтня під час презентації виконання програми повідомив керівник групи управління проектом Програми з підвищення безпеки енергоблоків АЕС Геннадій Сазонов.

«Десь в середині нинішнього року ми почали відчувати наслідки пандемії… Наші постачальники почали звертатися до нас з проханням внести зміни в частині графіків поставки обладнання та надання послуг, простіше кажучи, наші графіки почали зсуватися вправо (подовжений строк виконання – ред.). Строки деяких заходів були переглянуті: строки та обсяги робіт у 2020р в основному відповідають тому, що було передбачено нашими контрактами, тим не менше, наприклад, поставки, які ми планували з постачальниками у 2020р по деяким контрактом переходять на першу половину 2021р», - сказав він.

За словами Сазонова, крім поставок обладнання, також на наступний рік було перенесено частину виконання ремонтних робіт.

«Пандемія вплинула на весь процес виробництва електроенергії, це виражається в тому, що баланс виробництва постійно вимушено переглядається та переоцінюється, що також вплинуло на строки проведення робіт на наших енергоблоках. Самі роботи можуть проводитися тільки під час зупинки енергоблоку, як правило на плановий ремонт, тому ми постійно стикаємося з практикою перегляду балансу і практикою коригування строків ремонтних робіт… У нас з 2020р не лише поставки, але й строки виконання робіт на енергоблоках переходять на 2021р… на 2022-2023рр - там зовсім небагато», - зазначив Сазонов.

За словами експерта із соціальних та екологічних питань консультанта групи управління проектом КЗПБ Людвіга Литвинського, також на виконання програми (встановлення придбаного обладнання) вплинув фінансовий стан «Енергоатома», який погіршився внаслідок зменшення споживання електроенергії (на фоні пандемії) та скорочення частки атомної генерації.

За даними прес-центру «Енергоатому», програма передбачає виконання 1295 заходів, з яких на сьогодні виконано 986 заходів. Програма має строки реалізації з 2012р по 2023р.

«На даний момент з початку 2020р виконано разом з достроковими 37 заходів, ще 52 заходи КзПБ будуть завершені в плановому порядку по закінченню жорстких карантинних заходів. Нові терміни реалізації заходів погоджуються в установленому порядку з Держатомрегулювання/ДСНС. Тим часом енергоблоки працюють безпечно», - йдеться у повідомленні прес-центру.

16:32 / 23 жовтня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події