«Енергоатом» не претендує на кошти «Гарпока», призначені для ВДЕ - заява компанії

НАЕК «Енергоатом» виграла суд в апеляційній інстанції проти ДП «Гарантований покупець» про повернення боргу у розмірі 4,1 млрд грн, але генеруюча компанія не претендує на кошти, які знаходяться на рахунках «Гарпока», були отримані після випуску євробондів НЕК «Укренерго» і призначені для виплат виробникам електроенергії з ВДЕ. Відповідну заяву компанія опублікувала 24 листопада.

«Енергоатом» не претендує на кошти, передбачені для погашення боргів перед виробниками ВДЕ. Жодних юридичних процедур щодо примусового списання компанія не розпочинала і діятиме лише відповідно до чинного законодавства, виходячи з інтересів державного підприємства та розраховуючи на добровільне виконання «Гарпоком» рішення суду найближчим часом», - йдеться у повідомленні.

За інформацією прес-служби «Енергоатома», 22 листопада 2021р Північний апеляційний господарський суд ухвалив рішення на користь «Енергоатому» щодо стягнення з «Гарантованого покупця» 4,1 млрд грн боргу за придбану у березні-травні 2020р в рамках механізму ПСО електроенергію.

Як повідомляло агентство ExPro, в результаті заборгованості з боку «Гарантованого покупця», у лютому 2020р «Енергоатом» обмежував поставку е/е для «Гарпока». В кінці березня 2020р «Енергоатом-Трейдінг» подав позов проти «Гарпока» про виплату боргу у розмірі близько 3 млрд грн.

В кінці лютого 2021р перша інстанція (Господарський суд м. Києва) задовольнила позов «Енергоатому» та зобов’язала «Гарантованого покупця» виплатити 4,144 млрд грн на користь атомної генеруючої компанії, після чого «Гарпок» подав апеляцію.

22 листопада 2021р прес-центр «Гарпоку» опублікував заяву про те, що судове рішення на користь «Енергоатому» може заблокувати фінансову діяльність держпідприємства. Керівник «Гарпоку» Вадим Улида звернувся до керівництва «Енергоатома» з пропозицією проведення переговорів щодо врегулювання боргових проблем.

16:51 / 24 листопада 2021

Подiї
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
Всі події