«Енергоатом» має два запобіжники у випадку проблем з постачанням російського ядерного палива

ДП «НАЕК «Енергоатом» має два запобіжники (договір з іншим постачальником та запас палива на 1 рік) у випадку проблем з постачанням російського ядерного палива виробництва компанії «ТВЕЛ» яка входить в державну корпорацію «Росатом».

Про це, у відповідь на запитання агентства ExPro, 17 липня повідомила виконавчий директор з ядерної та радіаційної безпеки і науково-технічної підтримки ДП «НАЕК «Енергоатом» Наталя Шумкова, в рамках онлайн зустрічі фахівців компанії.

«Що стосується виникнення якихось форс-мажорних обставин, в тому числі політичних. Для того, щоб знизити такі ризики, ми й займались питанням диверсифікації ядерного палива. Наш другий постачальник ( Westinghouse – ред.) в будь-який час отримавши від нас відповідну вказівку, може розгорнути виробництво палива для забезпечення усіх енергоблоків наших АЕС. При цьому, це не єдиний попереджувальний захід. У нас на станціях створений запас ядерного палива, який на випадок форс-мажору забезпечить безперебійне перезавантаження усіх 15-ти енергоблоків, як мінімум протягом одного року», - сказала Шумкова.

При цьому, директор зазначила, що за весь час роботи з постачальником «ТВЕЛ», затримок або порушень з поставкою ядерного палива не було.

Як повідомляло агенство ExPro, в середині липня 2018р, «Енергоатом» повідомив про створення річного запасу ядерного палива. В кінця грудня 2018р «Енергоатом» продовжив контракт з Westinghouse, в якому досягнута домовленість про можливість поставок ядерного для всіх енергоблоків ВВЕР-1000 за умови форс-мажору (відмови російської сторони).

16:01 / 17 липня 2020

Подiї
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
Всі події