«Енергоатом» до кінця 2019р проведе переоцінку надійності існуючих конструкцій енергоблоків №3,4 ХАЕС

НАЕК «Енергоатом» проведе до кінця 2019р обстеження і підтвердження довговічності та надійності існуючих будівельних конструкцій енергоблоків № 3, 4 Хмельницької АЕС.

Як передає кореспондент ExPro, про це під час громадських обговорень звіту з оцінки впливу на довкілля (ОВД) будівництва енергоблоків №3,4 ХАЕС в Києві повідомив заступник головного інженера з нових блоків ХАЕС Геннадій Самосєй.

«Що стосується питання про обстеження. Я вам доповів, що обстеження проходило в ті роки (2006-2007рр - ред.). Тому згідно чинного законодавства ми повинні провести додаткове обстеження. З метою проведення оптимізації обстеження і повторного підтвердження довговічності та надійності будівельних конструкцій енергоблоків №3,4, «Енергоатом» в 2018р оголосив конкурс на відбір компанії, яка зробить обстеження. Згідно календарного плану, повторне обстеження будівельних конструкцій будуть виконані в 2019р та зроблені відповідні висновки», - заявив він.

Крім цього, Самосєй повідомив, що з 2008 по 2013рр було виконано такі ремонтно-відновлювальні роботи на енергоблоках №3,4 ХАЕС: очищення та фарбування металевих конструкцій від продуктів корозії, ремонт поверхні залізобетонних конструкцій, монтаж системи тимчасового опалення та інше.

Також заступник головного інженера додав, що з 1987 по 1997рр на ХАЕС для будівництва енергоблоків №3 і №4 було поставлено значну кількість обладнання, а саме 3715 номенклатурних номерів. Зокрема, в одному номері може бути до сотні обладнання. Пізніше, за словами Самосєя було проведено його обстеження. «Дуже клопітлива і велика робота. Затверджено більше 1000 актів, на основі яких було розроблено і затверджено перелік обладнання, яке може бути інтегроване в новий проект», - уточнив він.

Крім цього, частина обладнання вже «морально застаріла», а та частина, яка пройшла обстеження – була законсервована. «Хочу сказати, що значна кількість важкого обладнання вже змонтоване і тому вважаємо недоцільним його не використати», - додав Самосєй.

Як повідомляв ExPro, «Енергоатом» планує добудувати два енергоблоки Хмельницької АЕС (стан готовності будівельної частини на момент припинення робіт енергоблоку №3 - 75%, енергоблоку №4 - 28%) за допомогою реалізації проекту «Енергетичний міст «Україна-ЄС». Останній передбачає збільшення потужності на енергоблоках українських АЕС, від’єднання від енергосистеми України другого енергоблоку ХАЕС і експорт виробленої ним електроенергії в Польщу та Угорщину. Експортний контракт має стати запорукою отримання кредитного ресурсу для будівництва двох енергоблоків.

Крім того, на початку листопада 2017р «Енергоатом» отримав від «Китайської національної ядерної корпорації» (CNNC) і «Індустріального комерційного банку Китаю» (ICBC) пропозицію з надання кредитних коштів та технологій для завершення будівництва двох енергоблоків станції.

Наприкінці липня 2018р Кабінет міністрів затвердив техніко-економічне обґрунтування добудови енергоблоків ХАЕС вартістю 72,4 млрд грн. Згідно документу, встановлена електрична потужність двох енергоблоків становитиме 2094 МВт. За оцінками «Енергоатому», завершення будівництва третього та четвертого блоків ХАЕС дасть додаткову генерацію електроенергії в Об'єднану енергосистему України на рівні 15 млрд кВт-год на рік.

18:10 / 19 лютого, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події