ДТЕК законтрактував 4 додаткові партії вугілля з США та Колумбії
Енергетичний холдинг ДТЕК законтрактував 4 додаткові судна класу «Панамакс» із вугіллям з Сполучених Штатів Америки та Колумбії, поставки плануються на лютий-березень.
Про це повідомили в пресцентрі ДТЕК.
«ДТЕК домовився про додаткові 4 судна класу «Панамакс» з імпортним паливом. Очікується, що нові поставки з вугіллям із США та, походженням з Колумбії, прибудуть до України протягом лютого-березня. Таким чином, на сьогодні загальна кількість поставок компанією морем збільшена до 13 суден», - йдеться в пресрелізі.
В ДТЕК повідомили, що вже до України було поставлено 9 суден з імпортним вугіллям.
«Попри дефіцит палива і високі ціни на енергоносії на світових ринках, нам вдалося домовитися про нові суднові партії. Це додатковий запас міцності, особливо в розпал опалювального сезону і морозів, коли різко збільшується споживання електрики і теплова генерація несе додаткове навантаження. Вкотре наголошу, імпорт вугілля є тимчасовим заходом. Він дозволяє покрити його дефіцит через максимальне навантаження на наші ТЕС. Проте, у наших пріоритетах залишається власний видобуток», - прокоментував гендиректор «ДТЕК Енерго» Ільдар Салєєв.
Протягом вересня – грудня 2021 року ДТЕК імпортували 880 тис тонн вугілля, а обсяги вже законтрактованого імпортного палива вже перевищили 1,3 млн тонн.
За даними Міністерства енергетики, загальні запаси вугілля на ТЕС, станом на 24 січня, складають 713,4 тис тонн. Найбільші запаси на складах Курахівської ТЕС – 162,6 тис тонн, на Бурштинській ТЕС – 121, 3 тис тонн.
З початку 2022р найбільше зросли обсяги на теплоелектростанціях ДТЕК, майже вдвічі - до 548,1 тис тонн. На складах ТЕС «Центренерго» запаси за цей період зросли на 6,6% - до 126,9 тис тонн. Водночас, запаси на складах Словʼянської ТЕС «Донбасенерго» знизились на 7% - до 38,4 тис тонн.


