Доступ до міждержавних перетинів на лютий 2022р розподілятиметься тільки на добових аукціонах

Пропускна спроможність міждержавних перетинів на лютий 2022р для імпорту/експорту електричної енергії розподілятиметься тільки на добових аукціонах, для проходження ізольованого режиму.

Відповідні зміни були прийняті на засіданні НКРЕКП 25 січня, за зверненням НЕК «Укренерго». 100% пропускної спроможності на лютий 2022р розподілятиметься на добових аукціонах, а на березень-грудень – 70% на місячних та 30% на добових.

«Оскільки на довготривалих аукціонах має виставлятися гарантована пропускна спроможність і, враховуючи, що технологічну існують певні нюанси щодо точних годин, коли саме буде відбуватися ізольований режим, то визначити точні обсяги для місячних аукціонів є неможливим. Тому ми звернулися з таким проханням до комісії», вказав Микита Вишневський, директор з ринкових операцій НЕК «Укренерго».

Також, було прийнято рішення за яким збільшено кількості днів для застосування заходів НЕК «Укренерго» у разі виникнення відʼємної сальдованої величини до 15-ти.

На засіданні Регулятора планувалося прийняти рішення про надання повноважень «Оператору ринку» звертатися до трейдера/енергопостачальника із запитом щодо походження електричної енергії, якщо його заявка на продаж на РДН/ВДР перевищує 50 МВт-год. В разі ненадання учасником РДН/ВДР підтвердження щодо походження заявлених обсягів електричної енергії в термін, який не перевищує 20 хвилин з часу «закриття воріт РДН», оператор ринку матиме право призупинити участь такого учасника у РДН/ВДР на строк не більше 7 календарних днів з часу ненадання такої інформації. Але це питання було знято з розгляду до подальшого опрацювання та розробки процедури надання відповідних даних.

14:17 / 25 січня 2022

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події