Для проходження ізольованого режиму необхідно 300 тис тонн вугілля – Кудрицький

Для успішного проходження НЕК «Укренерго» ізольованого режиму роботи енергосистеми України (3-4 дні), теплоелектростанції будуть працювати на підвищеній потужності, для чого їм необхідно буде спалити 300 тис тонн вугілля.

Про це 30 листопада повідомив очільник «Укренерго» Володимир Кудрицький, під час засідання комітету ВРУ з енергетики та ЖКП.

«У нас також в цьому ОЗП прогнозується важлива подія, а саме випробування енергосистеми в ізольованому режимі, це накладає на нас додаткові вимоги, щодо забезпеченості достатньої кількості ресурсів в системі, зокрема і вугілля. Для того, щоб ми 3-4 дні змогли попрацювати в ізольованому від Росії та Білорусі режимі.

У цьому режимі у нас навантаження, яке буде розміщенно на блоках ТЕС – зросте. Оскільки в ізольованому режимі ми не зможемо мати номінальне навантаження АЕС. Тобто, нам потрібно буде розвантажити атомні енергоблоки (з міркувань безпеки). Щоб відключення блоку не спричинило проблему з частотою в енергосистемі.

Відповідно, у нас буде більше навантаження на ТЕС, які дадуть нам можливість безпечно пройти ці дні. За нашими розрахунками, обсяг вугілля який буде спалено за ці декілька днів складе близько 300 тис тонн, це без урахування щоденних поставок, які очікуються в звичайному режимі. Тому нам потрібно буде накопичити додатковий запас на складах» - повідомив Кудрицький.

Голова «Укренерго» також додав, що компанія буде робити оптимізацію ресурсів щоб збалансувати енергосистему.

«Сьогодні, в досить теплий робочий день, коли у нас є достатньо потужності в енергосистемі, ми маємо можливість тримати приблизно 570 МВт у «Енергоатома» в резерві, для того, щоб розтягнути цей ресурс який в них є, на якомога довший термін та для того, щоб більш комфортно та безпечно вийти з осінньо-зимового періоду», - повідомив він.

Зокрема, фактично ОСП використовує імпорт потужності, а також генерацію з відновлюваних джерел, яка є непрогнозованою та залежить від погодних умов.

«Таким чином, ми економимо один з таких ресурсів як природний газ, або вугілля, або водні ресурси, за рахунок зменшення спрацювання Кременчуцького водосховища», - зауважив керівник «Укренерго».

Крім того, Кудрицький описав нерівномість споживання в енергосистемі України між мінімумом споживання (вночі) та максимом (6-7 година вечора), яка складає 5-6 ГВт.

«Це потрібно покрити маневреною генерацією, з цих 5-6 ГВт: 2,5 – 3 ГВт за рахунок ресурсу «Укргідроенерго», ще 1,5 – 2 ГВт за рахунок ТЕС, і решта це ТЕЦ на газу», - резюмував він.

16:47 / 30 листопада 2021

Подiї
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
Всі події