Дії Міненерговугілля ведуть до перезапуску процесу корпоратизації системного оператора - «Укренерго»

Рішення комісії Міністерства енергетики та вугільної промисловості по реорганізації ДП «НЕК «Укренерго», яким було перенесено дату інвентаризації майна компанії на 31 жовтня 2018р веде до перезапуску процесу корпоратизації держпідприємства та зміни топ-менеджменту компанії. Про це йдеться в офіційній заяві «Укренерго», яка була опублікована 18 жовтня у відповідь на згадане рішення комісії Міненерговугілля.

«Укренерго» офіційно повідомляє про свідоме перешкоджання корпоратизації компанії та процесу впровадження ринку електричної енергії в державі з боку Комісії з реорганізації ДП «НЕК «Укренерго» Міністерства енергетики та вугільної промисловості. Комісія не склала акт оцінки майна та не передала на подальше затвердження до Міністерства та Фонду держмайна у встановлений законодавством термін до 12 жовтня 2018р. Сьогоднішнім (від 18 жовтня – ред.) рішенням комісії визначено нову дату проведення інвентаризації 31 жовтня. Це фактично означає перезапуск процесу корпоратизації», - пояснили в компанії, додавши, що на тому ж засіданні було прийняте рішення про передачу управління справами «Укренерго» комісії, а повноваження щодо управління поточною діяльністю були делеговані голові комісії — заступнику міністра Михайлу Близнюку.

Своє рішення Міненерговугілля мотивувало «суттєвими розбіжностями та недоліками» в документах, які готував менеджмент «Укренерго». У відповідь на це, компанія заявляє, що «Укренерго» виконало всі законодавчі та методичні вимоги щодо корпоратизації підприємства.

«Проведена повна інвентаризація та оцінка майна компанії незалежним оцінювачем, отримано позитивну рецензію Фонду держмайна на оцінку, проведено аудит передавального балансу. У терміни, визначені законодавством, уся інформація була передана на розгляд та затвердження комісії з пропозиціями щодо обговорення та надання додаткового обсягу інформації. Істотних зауважень, окрім запитів додаткової інформації, на які в стислі терміни були надані відповіді, з боку членів та голови комісії «Укренерго» не отримало», - зазначили в компанії, додавши, що «Укренерго» провело консультації з фахівцями Фонду держмайна, що підтверджує правильність дій компанії.

Також в повідомленні компанії висловлюється сумнів в неупередженості дій комісії.

«Зважаючи на порушення термінів погодження документації майнової оцінки, зволікання із затвердженням ключових документів в ході корпоратизації компанії, «Укренерго» має сумніви в неупередженості комісії щодо процесу реорганізації держпідприємства. Перехід функції управління поточною діяльністю до голови комісії Михайла Близнюка «Укренерго» вважає необґрунтованим та безпідставним», - йдеться у повідомленні.

В своїй позиції компанія також звертає увагу на ризики реалізації проектів із залученням кредитного ресурсу міжнародних фінансових організацій та отримання Україною макрофінансової допомоги з боку ЄС.

«Велике занепокоєння викликає можлива реакція нинішніх та потенційних інвесторів «Укренерго». З 2015р і до сьогодні інвестовано компанією у модернізацію енергосистеми згідно зі стандартами ENTSO-E власних і залучених коштів понад 13 млрд грн. У 2019-2021рр очікуються інвестиції у розмірі не менше 20 млрд грн», - повідомили в компанії, додавши, що на сьогодні кредиторами компанії являються ЄББР, Європейський інвестиційний банк, Міжнародний банк реконструкції та розвитку та німецька кредитна установа KfW. Для вирішення ситуації, «Укренерго» звертається до Міненерговугілля з проханням втрутитися в ситуацію та забезпечити стабільну роботу держкомпанії.

10:36 / 19 жовтня 2018

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події