Дії Міненерговугілля ведуть до перезапуску процесу корпоратизації системного оператора - «Укренерго»

Рішення комісії Міністерства енергетики та вугільної промисловості по реорганізації ДП «НЕК «Укренерго», яким було перенесено дату інвентаризації майна компанії на 31 жовтня 2018р веде до перезапуску процесу корпоратизації держпідприємства та зміни топ-менеджменту компанії. Про це йдеться в офіційній заяві «Укренерго», яка була опублікована 18 жовтня у відповідь на згадане рішення комісії Міненерговугілля.

«Укренерго» офіційно повідомляє про свідоме перешкоджання корпоратизації компанії та процесу впровадження ринку електричної енергії в державі з боку Комісії з реорганізації ДП «НЕК «Укренерго» Міністерства енергетики та вугільної промисловості. Комісія не склала акт оцінки майна та не передала на подальше затвердження до Міністерства та Фонду держмайна у встановлений законодавством термін до 12 жовтня 2018р. Сьогоднішнім (від 18 жовтня – ред.) рішенням комісії визначено нову дату проведення інвентаризації 31 жовтня. Це фактично означає перезапуск процесу корпоратизації», - пояснили в компанії, додавши, що на тому ж засіданні було прийняте рішення про передачу управління справами «Укренерго» комісії, а повноваження щодо управління поточною діяльністю були делеговані голові комісії — заступнику міністра Михайлу Близнюку.

Своє рішення Міненерговугілля мотивувало «суттєвими розбіжностями та недоліками» в документах, які готував менеджмент «Укренерго». У відповідь на це, компанія заявляє, що «Укренерго» виконало всі законодавчі та методичні вимоги щодо корпоратизації підприємства.

«Проведена повна інвентаризація та оцінка майна компанії незалежним оцінювачем, отримано позитивну рецензію Фонду держмайна на оцінку, проведено аудит передавального балансу. У терміни, визначені законодавством, уся інформація була передана на розгляд та затвердження комісії з пропозиціями щодо обговорення та надання додаткового обсягу інформації. Істотних зауважень, окрім запитів додаткової інформації, на які в стислі терміни були надані відповіді, з боку членів та голови комісії «Укренерго» не отримало», - зазначили в компанії, додавши, що «Укренерго» провело консультації з фахівцями Фонду держмайна, що підтверджує правильність дій компанії.

Також в повідомленні компанії висловлюється сумнів в неупередженості дій комісії.

«Зважаючи на порушення термінів погодження документації майнової оцінки, зволікання із затвердженням ключових документів в ході корпоратизації компанії, «Укренерго» має сумніви в неупередженості комісії щодо процесу реорганізації держпідприємства. Перехід функції управління поточною діяльністю до голови комісії Михайла Близнюка «Укренерго» вважає необґрунтованим та безпідставним», - йдеться у повідомленні.

В своїй позиції компанія також звертає увагу на ризики реалізації проектів із залученням кредитного ресурсу міжнародних фінансових організацій та отримання Україною макрофінансової допомоги з боку ЄС.

«Велике занепокоєння викликає можлива реакція нинішніх та потенційних інвесторів «Укренерго». З 2015р і до сьогодні інвестовано компанією у модернізацію енергосистеми згідно зі стандартами ENTSO-E власних і залучених коштів понад 13 млрд грн. У 2019-2021рр очікуються інвестиції у розмірі не менше 20 млрд грн», - повідомили в компанії, додавши, що на сьогодні кредиторами компанії являються ЄББР, Європейський інвестиційний банк, Міжнародний банк реконструкції та розвитку та німецька кредитна установа KfW. Для вирішення ситуації, «Укренерго» звертається до Міненерговугілля з проханням втрутитися в ситуацію та забезпечити стабільну роботу держкомпанії.

10:36 / 19 жовтня, 2018

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події