Чорноморський шельф – це можливість для України відмовитися від імпорту газу

Перспектива української частини чорноморського шельфу досить приваблива для України. Про це розповідав в доповіді на IV Українському Газовому Форумі Максим Вітик - директор зі стратегічних проєктів «Нафтогаз Розвідка та Видобування», якого цитує пресслужба Нафтогазу.

За доповіддю:

  •  Сьогодні Румунія активно розробляє поклади морських родовищ та майже на 90 % забезпечує власні потреби у блакитному паливі;
  •  Туреччина цього року відкрила нове велике родовище, запаси якого за прогнозами експертів зможуть забезпечити близько 40% потреб країни впродовж наступних 20 років.

«За різними оцінками перспективи Чорноморського шельфу становлять більше 1 трлн куб м запасів газу. Україна через 5-7 років може отримати перший газ на шельфі, якщо вже сьогодні розпочати його дослідження. Прогнозований річний видобуток з морських ділянок може сягати 10 млрд кубометрів природнього газу. Це означає, що в перспективі ми зможемо відмовитися від імпортного газу. На жаль, Україна згаяла багато часу і безнадійно відстала в освоєнні шельфу від сусідніх країн. І цю ситуацію терміново потрібно виправляти, адже успіхи Туреччини та Румунії підтверджують – газ у Чорному морі є», – розповів Максим Вітик.

Крім цього він розповів про роботу Нафтогазу над іншими стратегічними напрямами, перспективні ресурси яких сягають 100 млрд куб м. Мова йде про Карпатський регіон, в якому налічують близько 120 родовищ нафти і газу, та поклади газу у щільних породах (Tight Gas).

В рамках проєкту Tight Gas були відібрані 19 перспективних ділянок ресурсний потенціал яких оцінюється в 240 млрд куб м. З них 5 пілотних ділянок: Святогірське, Нурівське, Західно-Соснівське, Східно-Полтавське та Герцеванівське, на яких уже активно ведуться роботи.

Для того аби ресурсний потенціал таких проєктів був реалізований потрібні рішучі дії з боку держави. Адже кожен з перелічених напрямів має високі як фінансові, так і геологічні ризики. Тому Уряд, шляхом впровадження стимулюючих ініціатив, має створювати сприятливі умови для інвесторів, наголошують у пресслужбі Нафтогазу.

09:30 / 30 жовтня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події