АМКУ відкрив справу проти «Нафтогазу» за продаж газу для річних контрактів

Антимонопольний комітет України (АМКУ) досліджує наявність у діях ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг» різних підходів до формування ціни на природний газ для різних постачальників природного газу, що працюють із побутовими споживачами. Такі дії могли призвести до обмеження конкурентоспроможності певної категорії суб’єктів господарювання. Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

З 1 травня 2021р запроваджено дію річних тарифів на газ для населення (побутових споживачів). Передумовою для цього слугувало прийняття НКРЕКП постанови від 07.04.2021р № 572, згідно з якою постачальники природного газу зобов’язані затверджувати базові річні пропозиції для населення на період з 01.05.2021р по 30.04.2022р.

Наприкінці квітня 2021р «Нафтогаз» на офіційному вебсайті повідомив, що готовий надати можливість купувати газ постачальникам, які працюють на роздрібному ринку для населення, аби вони могли створити власний річний тарифний план. Також повідомлялося, що основні положення річного контракту «Нафтогазу» містять єдині стандартні умови для всіх постачальників газу побутовим споживачам із фіксованою річною ціною.

Водночас, до АМКУ надійшли заяви постачальників природного газу, на думку яких, договори «Нафтогазу» на постачання природного газу містять дискримінаційні умови.

За наявною в АМКУ інформацією, частка «Нафтогаз Трейдинг» на ринку оптової реалізації природного газу за підсумками 2020р та першого півріччя 2021р, становила понад 35 %, що свідчить про наявність структурних ознак монопольного (домінуючого) становища на відповідному ринку. Крім того, зважаючи на вертикальну інтеграцію Групи «Нафтогаз», ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг» має стабільний доступ до основного ресурсу, у порівнянні з обмеженим доступом конкурентів на відповідному ринку. Це своєю чергою свідчить про наявність у компанії ринкової влади на ринку природного газу.

У зв’язку з наведеними фактами АМКУ розпочав розгляд справи про порушення ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг» законодавства про захист економічної конкуренції» у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку природного газу.

16:05 / 18 січня 2022

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події