Викрито чергову "електричну" схему на понад 168 млн грн
Правоохоронні органи викрили схему незаконного заволодіння електричною енергією без її фактичної оплати, внаслідок якої ПрАТ «НЕК «Укренерго» зазнало збитків на суму понад 168 млн грн.
Подробиці
За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру трьом учасникам схеми.
За даними слідства, директору комерційного підприємства та колишньому директору електропостачальника інкриміновано привласнення коштів ПрАТ «НЕК «Укренерго» в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України).
Водночас відповідальній посадовій особі ПрАТ «НЕК «Укренерго» повідомлено про підозру у зловживанні службовим становищем з метою одержання неправомірної вигоди для іншої юридичної особи (ч. 2 ст. 364 КК України). За інформацією слідства, посадовець умисно не застосував передбачені законодавством заходи реагування до електропостачальника.
Слідством встановлено, що посадові особи промислового підприємства ініціювали укладення договору постачання електричної енергії з підконтрольним електропостачальником, не маючи наміру оплачувати фактично спожиті обсяги електроенергії. При цьому електропостачальник, за даними правоохоронців, не здійснював закупівлю електричної енергії у встановленому порядку, а отримував її за рахунок небалансів, сформованих оператором системи передачі. Обов’язкові платежі за небаланси не сплачувалися.
Посадова особа ПрАТ «НЕК «Укренерго», обіймаючи керівну посаду та маючи повноваження з адміністрування розрахунків на ринку електричної енергії, умисно не вжила передбачених законодавством заходів реагування.
У результаті, за даними слідства, безпідставно було відпущено понад 82 тис. МВт·год електричної енергії загальною вартістю понад 168 млн грн, що спричинило матеріальну шкоду ПрАТ «НЕК «Укренерго» та призвело до тяжких наслідків. Під час обшуків за місцем проживання підозрюваних правоохоронці вилучили чорнові записи та документи, які мають доказове значення для досудового розслідування.
