УВЕА вимагає відхилити розгляд законопроєкту №5342, який обмежує розвиток вітроенергетики
Українська вітроенергетична асоціація звернулася до Голови Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування Олега Бондаренка з проханням відхилити розгляд законопроєкту №5342 «Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання жорстокому поводженню з тваринами та виконання міжнародних зобов'язань із захисту диких тварин», який передбачає заборону експлуатації вітрових електроустановок, які не оснащенні спеціальними приладами для запобігання гибелі диких тварин та які розміщені ближче, ніж 500 м до лісонасаджень та житлових будівель, який, як вважає Асоціація, зупиняє розвиток вітрової енергетики в Україні.
Про це повідомила прес-служба УВЕА.
«Від імені своїх компаній-членів, які представляють 100% виробників електроенергії за рахунок енергії вітру, ГС “Українська вітроенергетична асоціація” звернулась до Голови Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування щодо негайного відхилення розгляду законопроєкту №5342 «Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання жорстокому поводженню з тваринами та виконання міжнародних зобов'язань із захисту диких тварин». Законопроєктом передбачається внесення змін до деяких Законів України щодо заборони експлуатації вітрових електроустановок, які: не оснащені спеціальними приладами для запобігання загибелі диких тварин (радіолокаційними системами, що уповільнюють або зупиняють рух лопатей вітрових електроустановок у разі наближення птахів, та ультразвуковими системами відлякування, що запобігають наближенню до вітрових електроустановок рукокрилих ссавців); розміщені ближче, ніж 500 метрів до лісонасаджень і житлових будівель, а також на шляхах міграції птахів», - йдеться в повідомленні.
Як зазначили в УВЕА, цей законопроєкт суперечить чинному законодавстві та міжнародним нормам щодо оцінки впливу на довкілля, та направлений на зупинення розвитку вітрової електроенергетики в Україні.
«УВЕА сприймає цей законопроєкт черговою абсолютно необґрунтованою спробою лобістів традиційної енергетики зупинити розвиток вітрової енергетики за рахунок недоброчесних екологічних організацій та народних депутатів України», - додали в організації.
В Асоціації зазначили, що наразі кожна ВЕС отримує висновок з оцінки впливу на довкілля та контролюється міжнародними установами. Відповідно до європейського законодавства, використання окремих пристроїв для ВЕС визначається за результатами оцінки з впливу на довкілля.
