Броварня Ципа вже отримує електроенергію з власної СЕС

На Гуцульській крафтовій броварні «Ципа», що в Закарпатській області, встановили сонячну електростанцію для забезпечення власної енергонезалежності. Про це повідомив засновник броварні Олександр Шаталов у своєму facebook. 

"Ввели в експлуатацію сонячну станцію для потреб броварні Ципа. Станція невелика всього 100 кВт, але дозволить трошки збалансувати в сезон підняття тарифів та можливо зніме в критичні моменти навантаження на генератори. Ну і долучаємось до загальнодержавного руху по децентралізації генерації", - вказує Олександр Шаталов. 

Всього за рік на своїх локаціях компанія запустила близько 450 кВт. Як зазначив засновник броварні, по показниках за березень-квітень, вони очікують, що станція з існуючими тарифами має окупитись за рік. 


Про ExPro Renewables Weekly

ExPro Renewables Weekly — це щотижневий аналітичний огляд ринку відновлюваної енергетики України, який включає:

  • торгівлю електроенергією з ВДЕ та ринок гарантій походження;
  • ключові рішення уряду, Міненерго, Мінфіну та НКРЕКП;
  • динаміку виплат за «зеленим» тарифом;
  • аналіз нових проєктів СЕС, ВЕС та біоенергетики;
  • оцінку інвестиційних процесів та ризиків сектору.

Випуски виходять щоп’ятниці та охоплюють події за тиждень.

Наразі доступна пробна підписка на ExPro Renewables Weekly:
https://forms.gle/QZo7QNVtEpQxFVJZA

З 2026 року продукт доступний за акційною ціною — 3210 грн/місяць.

11:19 / 22 квітня 2026

Публікації
Публікації