Завдяки ГРП «Укрнафта» видобуде додаткові 6,5 тис т нафти

З початку року ПАТ «Укрнафта» провела 11 операцій ГРП – 6 на свердловинах на Сході України та 5 на Заході. Всього в поточному році заплановано 18 операцій ГРП. Додатковий сумарний видобуток за результатами цих операцій у 2018р очікується на рівні 6 500 т нафти.

У 1 півріччі компанія провела 2 успішні операцій ГРП та ще 3 в липні-серпні на свердловинах Західного нафтового регіону.

Наприкінці серпня «Укрнафта» розпочала ГРП на свердловинах Східного нафтового регіону: провела 2 операції на свердловині №43 Прилуцького та свердловині №86 Богданівського нафтогазоконденсатних родовищ. У вересні операції ПГРП провели на свердловині №121 Великобубнівського родовища, свердловинах № 507 і №491 Бугруватівського родовища та свердловині №26 Козіївського родовища.

ГРП – один із найефективніших методів інтенсифікації видобутку вуглеводнів. Під час операції в свердловину закачують рідину, яка розриває пласт, збільшуючи тріщини в породі та утворюючи нові. Це в свою чергу збільшує приплив вуглеводнів у свердловині. Проектування та проведення операцій ПГРП «Укрнафта» здійснює силами власних спеціалістів, в т.ч. технічних спеціалістів бізнес-підрозділів «Укрнафта» (Схід) та «Укрнафта» (Захід), «Управління нафтопромислових сервісів», власного науково-дослідного і проектного інституту та департаменту інтегрованого керування родовищами.

10:11 / 25 вересня, 2018