Виробники е/е з ВДЕ позиваються в суди до «Гарантованого покупця» на 1,8 млрд грн

Компанії-виробники електричної енергії з відновлюваних джерел позиваються у судах до ДП «Гарантований покупець» щодо заборгованості за «зеленим» тарифом сумарно на 1,8 млрд грн.

Про це в ексклюзивному коментарі для ExPro повідомили в держпідприємстві.

«Сума позовних вимог, які висуваються Гарантованому покупцю – 1,8 млрд грн», - коментують в «Гарантованому покупці».

Як зазначають в держпідприємстві, станом на 15 липня у господарських судах знаходиться 130 позовних заяв від виробників з ВДЕ до «Гарантованого покупця». В компанії повідомили, що у судах першої інстанції – 25 справ, а оскаржуються в апеляційному та касаційному порядку – 85 справ.

«З усіма контрагентами, позовні заяви яких до «Гарантованого покупця» натепер розглядаються у судах, підприємство намагається досягти компромісних рішень, спрямованих на забезпечення в діючих умовах можливості оплати заборгованості та поточної оплати виробленої ВДЕ електроенергії… Ми вдячні виробникам з ВДЕ, оскільки більшість з розумінням ставляться до цих викликів та погоджуються на компромісні рішення», - підкреслюють в держпідприємстві.

Щодо вирішення питання пошуку шляхів фінансування заборгованості за «зеленим» тарифом, «Гарантований покупець» ініціював проект закону щодо ОВДП на 13,7 млрд грн та звернувся до Уряду за сприянням його прийняття Верховною Радою України. За даними компанії, зараз цей законопроект знаходиться на розгляді у органах виконавчої влади.

Як повідомляли в ДП «Гарантований покупець» наприкінці червня, заборгованість НЕК «Укренерго» для розрахунків перед «зеленими» виробниками за 2020-2021рр склала сумарно 17 млрд грн.

11:16 / 16 липня 2021

Подiї
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
Всі події