Вибух на заводі «Газпрому» скоротив поставки газу до Європи, ціни оновлюють рекорди

На заводі «Газпрому» у Західному Сибіру відбувся сильний вибух, який призвів до пожежі. Це призвело до зупинки видобутку газу в регіоні та різкому скороченню поставок природного газу до Європи через газопровід «Ямал-Європа».

Як повідомляється, вибух відбувся на заводі з підготовки газового конденсату у Новому Уренгої, яким управляє «Газпром Переробка». Російські ЗМІ повідомляють, що вибух та пожежа призвела практично до повної зупинки видобутку. Зазначимо, що в регіоні видобувається близько 80% усього російського газу.

Внаслідок видобутку різко скоротилися поставки російського газу до Європи по газопроводу «Ямал». Так, увечері 5 серпня транзит у точці Mallnow на вході у німецьку ГТС обвалився до 10 млн куб м на добу замість звичних 21 млн куб м, тобто більш, ніж удвічі.

До кінця четверга (5 серпня) ф’ючерсні ціни на природний газ на нідерландському TTF черговий раз обновили абсолютні максимуми, досягнувши €42,95/MWh на біржі ICE. При тому, на біржі CME, де торгівля проходить цілодобово увечері ціни на TTF сягали €43,3/MWh.

Очікується, що з відкриттям торгів у п’ятницю ріст цін продовжиться. На фоні рекордно пустих підземних сховищ газу у Європі та мінімальних обсягів поставок LNG (Азія забирає майже усі поставки), скорочення газопровідних поставок може стати каталізатором до нових рекордів.

Нагадаємо, «Газпром» не забронював додаткові переривчасті потужності для транзиту газу через територію України у серпні. ТОВ «Оператор ГТС України» пропонував до продажу 63,7 млн куб м на день. Наразі, максимальна добова потужність через Українську ГТС складає близько 124,8 млн куб м на добу, що не дозволяє «Газпрому» замістити поставки через «Ямал» українським транзитом.

06:55 / 6 серпня 2021

Подiї
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
Всі події