Уряд затвердив проект впровадження електронних торгів з продажу спецдозволів на користування надрами

Кабінет міністрів України на засіданні 26 липня в четвер затвердив механізм продажу спеціальних дозволів на користування надрами в період з 1 вересня 2018 року до 1 вересня 2019 років через електронні торги.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду.

«Ми приймаємо рішення про відкриття даних, про запровадження аукціонів. У нас вже підготовлені 44 ділянки запасом 150 млрд кубометрів газу, які потребують інвестицій, технологіях, де працюватимуть українці, і ми зможемо забезпечити незалежність від держави", - заявив Гройсман.

«Наша мета -  дати можливість бізнесу приходити на основі прозорих аукціонів і добувати газ, щоб ми відмовилися від імпорту. Як відмовимося - знизимо ціни і не будемо перебувати під впливом імпортних цін», - додав глава Уряду.

У свою чергу глава Держгеонадр Олег Кирилюк повідомив, що служба вже підготувала 44 ділянки для виставлення на електронні торги, в т.ч. 14 - на шельфі.

«У цих районах вартість спецдозволів складе близько 3 млрд грн. Для прикладу, за останні вісім років було продано стільки ж ділянок по вуглеводнях і держава отримала 50 млн грн. Ми пропонуємо виставити 44 ділянки, початкова вартість яких складе 3 млрд грн. Вартість за покупку геологічної інформації становитиме 40 млн грн. У цих районах знаходиться близько 150 млрд куб. м газу», - сказав він.

<

Згідно з тимчасовим порядком, гарантійний внесок для участі в аукціоні складе 20% від стартової вартості лота, вартість пакета аукціонної документації - 3,12% від початкової вартості дозволу (але не менше 4,5 тис. грн і не більше 72,55 тис. грн).

Електронні торги для нафтогазових ділянок будуть проводитися через 50 днів після розміщення інформаційного повідомлення, а було 220. Для інших видів корисних копалин - через 30 днів, а було 90. У разі подання менше двох заявок на участь в торгах вони вважаються недійсними.

За підсумками проведених торгів Державна служба геології та надр України до 1 вересня 2019 року має подати в Кабмін пропозиції щодо переходу, або відмови від переходу на електронні аукціони вже на постійній основі.

Старий порядок проведення торгів в період експерименту буде застосовуватися виключно до тих аукціонів, оголошення про проведення яких опубліковані до 1 вересня.

14:00 / 26 липня, 2018

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події