Уряд затвердив проект впровадження електронних торгів з продажу спецдозволів на користування надрами

Кабінет міністрів України на засіданні 26 липня в четвер затвердив механізм продажу спеціальних дозволів на користування надрами в період з 1 вересня 2018 року до 1 вересня 2019 років через електронні торги.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду.

«Ми приймаємо рішення про відкриття даних, про запровадження аукціонів. У нас вже підготовлені 44 ділянки запасом 150 млрд кубометрів газу, які потребують інвестицій, технологіях, де працюватимуть українці, і ми зможемо забезпечити незалежність від держави", - заявив Гройсман.

«Наша мета -  дати можливість бізнесу приходити на основі прозорих аукціонів і добувати газ, щоб ми відмовилися від імпорту. Як відмовимося - знизимо ціни і не будемо перебувати під впливом імпортних цін», - додав глава Уряду.

У свою чергу глава Держгеонадр Олег Кирилюк повідомив, що служба вже підготувала 44 ділянки для виставлення на електронні торги, в т.ч. 14 - на шельфі.

«У цих районах вартість спецдозволів складе близько 3 млрд грн. Для прикладу, за останні вісім років було продано стільки ж ділянок по вуглеводнях і держава отримала 50 млн грн. Ми пропонуємо виставити 44 ділянки, початкова вартість яких складе 3 млрд грн. Вартість за покупку геологічної інформації становитиме 40 млн грн. У цих районах знаходиться близько 150 млрд куб. м газу», - сказав він.

<

Згідно з тимчасовим порядком, гарантійний внесок для участі в аукціоні складе 20% від стартової вартості лота, вартість пакета аукціонної документації - 3,12% від початкової вартості дозволу (але не менше 4,5 тис. грн і не більше 72,55 тис. грн).

Електронні торги для нафтогазових ділянок будуть проводитися через 50 днів після розміщення інформаційного повідомлення, а було 220. Для інших видів корисних копалин - через 30 днів, а було 90. У разі подання менше двох заявок на участь в торгах вони вважаються недійсними.

За підсумками проведених торгів Державна служба геології та надр України до 1 вересня 2019 року має подати в Кабмін пропозиції щодо переходу, або відмови від переходу на електронні аукціони вже на постійній основі.

Старий порядок проведення торгів в період експерименту буде застосовуватися виключно до тих аукціонів, оголошення про проведення яких опубліковані до 1 вересня.

14:00 / 26 липня 2018

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події