Україна отримала згоду від Westinghouse на передачу технології по виробництву ядерного палива – Насалик

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик під час «Години запитань до уряду» у Верховній Раді заявив, що Україна отримала згоду від компанії Westinghouse на передачу технології по виробництву (фабрикації) ядерного палива.

«Україна за всі роки незалежності не спромоглася побудувати жодного ядерного об’єкта. За останні три роки ми розпочали будівництво чотирьох ядерних об'єктів. Один із них це будівництво заводу по виробництву ядерного палива в Україні. Ми повністю завершили переговорний процес, отримали повну згоду Westinghouse на його технологію і... через три роки ми можемо завершити повністю процес заводу по виробництву ядерного палива в нашій державі», - заявив міністр.

Також міністр наголосив, що збагачення урану буде відбуватися за межами нашої країни, оскільки Україна не має статусу ядерної держави.

Як повідомлялося раніше, в 2008р був створений Державний концерн «Ядерне паливо», завданням підприємства був розвиток уранового та цирконієвого виробництва, а також створення заводу з фабрикації ядерного палива (виготовлення тепловиділяючих елементів та збірок з цирконієвого сплаву та вже збагаченого уранового оксидного концентрату).

У грудні 2011р держконцерн і російська компанія «ТВЕЛ», яка входить в корпорацію «Росатом», зареєстрували спільне підприємство «Завод із виробництва ядерного палива». Частки в акціонерному капіталі заводу розподілені таким чином: 50%+1 акція належать «Ядерному паливу», а 50%-1 акція - компанії «ТВЕЛ». Акціонери спільного підприємства до кінця 2013 року планували внести до статутного капіталу заводу шляхом проведення додаткової емісії $84 млн, збільшивши його до близько $104 млн. Загальна вартість заводу оцінювалася в 1,679 млрд грн. Планувалося, що перша черга заводу буде введена в експлуатацію в 2015р, проте проект так і не був реалізований.

В 2017р віце-президент і управляючий директор компанії Westinghouse у Північній Європі Азіз Даг заявляв, що Westinghouse не бачить реальних економічних або будь-яких інших причин для будівництва такого заводу. Однак, топ-менеджер також додав, якщо Україна все-таки зважиться на будівництво заводу, то Westinghouse готові підтримати такі ініціативи.

В минулому році про свою зацікавленість викупити долю росіян у проекті з будівництва заводу заявила китайська China National Nuclear Corporation. Китайські партнери також пропонували забезпечити повне фінансування проекту та провести тристоронні переговори за участю російської сторони.

На сьогодні «НАЕК «Енергоатом» імпортує ядерне паливо від двох виробників – російської компанії «ТВЕЛ» та американської Westinghouse. За роки співробітництва з американським партнером «Енергоатом» розширив парк енергоблоків до 6 (з 15) одиниць, а в майбутньому планується додати до цього списку на ще один блок Рівненської АЕС.

11:51 / 18 січня 2019

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події