СБУ підозрює «ДВ нафтогазовидобувна компанія» Павла Фукса у фінансуванні тероризму

Служба безпеки України підозрює ТОВ «ДВ нафтогазова компанія», яка за даними ЗМІ пов’язана з російським бізнесменом Павлом Фуксом, в участі у схемі по вивозу у 2014-2018рр вугілля із окупованого Донбасу на підконтрольну Україні територію та забезпеченні фінансовими ресурсами представників терористичної організації «ДНР». Про це йдеться в ухвалі суду, яка опублікована в Єдиному державному реєстрі судових рішень України.

26 червня 2018р Шевченківський районний суд Києва розглянув клопотання старшого слідчого Управління досудового розслідування Головного слідчого управління СБУ про тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні банку «Південний».

За даними слідства, ряд підозрюваних осіб протягом 2014-2018рр з метою власного збагачення та для фінансової підтримки терористичної організації «ДНР» через підконтрольні їм фірми налагодили схему із вивезення вугілля, яке було нелегально видобуте та викрадене із держпідприємств, що залишились на тимчасово окупованої території Донецької обл. Вугілля вивозились на адресу ДП «Вугілля України» та ПАТ «Центренерго». За інформацією СБУ до підприємств, які приймали участь в такій діяльності належать наступні компанії: ТОВ «К.С.В.-М» (засновник – Геннадій Величко, ТОВ «Ллойд Інвест», Владислав Коняхін, керівник – Павло Родченко), ТОВ «ДВ нафтогазовидобувна компанія» (засновники – Ко-Інвестмнтс Лтд, Єгор Борисенко, Леттаєр Бізнес Корп., керівник – Олександр Данилюк), ПрАТ «ЦЗФ «Вуглегірська» (41% акцій належить Міністерству енергетики та вугільної промисловості), ТОВ «Ллойд Інвест» (засновник – Владислав Коняхін, Валентина Коняхіна, керівник – Вячеслав Купріянов).

Слідство також вважає, що частину виручених від продажу вугілля коштів (більше 50 млн грн) підозрювані особи передали представникам «ДНР», що являється фінансуванням тероризму та підпадає під ст. 258 Кримінального кодексу («Терористичний акт»). Представники СБУ повідомили, що для ведення протизаконної діяльності «ДВ нафтогазовидобувна компанія» у 2014-2018рр використовувала рахунки в банку «Південний».

«Відповідно до наявних у кримінальному провадженні матеріалів ТОВ «ДВ нафтогазовидобувна компанія» у своїй діяльності у 2014-2018рр використовувало банківський рахунок, відкритий у АБ «Південний» за допомогою якого здійснювались операції з коштами, задіяними у фінансуванні терористичної організації «ДНР», - говориться в тексті судової ухвали.

Саме тому, для ведення подальшого розслідування слідство клопотало в суді про надання доступу до інформації про ці рахунки. Шевченківський районний суд Києва частково задовольнив клопотання СБУ та надав доступ до інформації про один рахунок «ДВ нафтогазовидобувна компанія» у банку «Південний».

09:59 / 6 липня 2018

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події