Прогнози генерації з ВДЕ від «Гарантованого покупця» стали вдвічі точнішими – Петриковець

Прогнозування генерації електричної енергії з відновлюваних джерел від державного підприємства «Гарантований покупець» стало вдвічі точнішим, відхилення прогнозу від фактичного виробітку становить до 5%.

Про це повідомляють у виданні «Енергореформа», з посиланням на коментар керівника ДП «Гарантований покупець» Костянтина Петриковця.

«Зараз прогноз "Гарантованого покупця" стосовно обсягу генерації ВДЕ-електроенергії відрізняється від фактичного виробництва не більше, ніж на 5%. Раніше, таке відхилення складало в середньому близько 10%. Тобто ми покращили якість прогнозування вдвічі. Це лише перші результати, які ми маємо наміри покращувати», - повідомив Петриковець.

Зокрема, в держпідприємстві зазначають, що система прогнозування для компанії є одним із найбільших стратегічних проектів. Петриковець додав, що нова система прогнозування від Enercast почала працювати з червня 2021р.

«На початку літа ми тестували систему та інтегрували результати прогнозування до програмного комплексу "Гарантованого покупця". Два місяці тому систему запустили у промислову експлуатацію. І одразу відчули результат – точність прогнозів понад 95%», - сказав він.

Також, керівник «Гарантованого покупця» зазначив, що з 1 жовтня компанія почала надавати в тестовому режимі свої прогнози виробникам, такі дані публікуються в інформаційних цілях та не знімають зобов’язань з виробників подавати свої прогнозні обсяги.

Як повідомлялося раніше в ексклюзиві ExPro, виробники електричної енергії з відновлюваних джерел за 7 місяців 2021р в середньому відхилялися від прогнозованих значень на 33,48%. Найбільше відхилення від прогнозу за 7 місяців 2021р спостерігалося у генерації ВЕС, найменша – у генерації на біогазі.

12:52 / 6 жовтня 2021

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події