Колегія Держатомрегулювання рекомендує продовжити термін експлуатації енергоблоку №1 ХАЕС до грудня 2028р

Колегія Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ) рекомендує інспекції продовжити експлуатацію енергоблоку №1 Хмельницької АЕС у понадпроектний термін, на 10 років - до 13 грудня 2028р. Як повідомляє кореспондент ExPro, відповідне рішення було прийнято на засіданні колегії 18 липня.

«Результати державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока №1 ВП «Хмельницька АЕС» та інспекційних обстежень підтверджують можливість безпечної довгострокової експлуатації енергоблока №1», - йдеться в пояснювальній записці до прийнятого рішення колегії.

Крім цього, вказано, що енергоблок №1 ХАЕС задовольняє вимоги з безпеки за показниками цільових критеріїв безпеки. Результати інспекційного обстеження встановили, що впровадження заходів «Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС» на енергоблоці №1 виконуються в узгоджених обсягах.

В результаті, колегія визнала обґрунтованою можливість безпечної експлуатації енергоблоку №1 ХАЕС на визначених в проекті рівнях потужності та доручила Департаменту з питань безпеки ядерних установок ДІЯРУ забезпечити внесення змін у ліцензію, що була видана для НАЕК «Енергоатом» на право здійснення діяльності на етапі життєвого циклу «експлуатація ядерної установки «Хмельницька АЕС».

Ці зміни дозволять експлуатувати енергоблок №1 у понадпроектний термін. Однак, колегія рекомендувала видати дозвіл на перший пуск енергоблоку №1 ХАЕС за умови виконання у повному обсязі запланованих заходів щодо продовження терміну експлуатації.

Як повідомляв ExPro, «Енергоатом» завершив проведення громадських слухань на предмет продовження строку експлуатації енергоблоку №1 Хмельницької АЕС та планує на початку серпня 2019р підключити блок до мережі. Проектний строк експлуатації енергоблоку №1 ХАЕС з реакторною установкою типу ВВЕР-1000/В-320 закінчився 13 грудня 2018р.

11:21 / 18 липня 2019

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події