Кабмін екстрено змінив директора «Гарантованого покупця»

Кабінет міністрів України екстрено звільнив директора ДП «Гарантований покупець» Костянтина Петриковця, сторони вступили у відкритий конфлікт: 1 - через пріоритетність виплат виробникам електроенергії за «зеленим» тарифом та ДП «НАЕК Енергоатом», 2 - можливе завдання збитків бюджету.

Про це 13 листопада повідомили прес-центри Міністерства енергетики та «Гарантованого покупця».

Причиною звільнення є непрофесіоналізм та можливе завдання збитків підприємству внаслідок продажу значного обсягу електроенергії з боку Гарантованого покупця за завідомо заниженими цінами на користь окремих фінансово-промислових груп. Ця транзакція могла завдати збитків державі в розмірі понад 500 млн грн і призвела до зменшення відсотку розрахунків з інвесторами у зелену енергетику. Це, у свою чергу, призвело до позовів виробників з альтернативних джерел до Гарпоку на суму близько 1.5 млрд. грн та було предметом розгляду профільного комітету Верховної Ради з відповідним зверненням щодо зміни керівника», - йдеться у повідомленні Міненерго.

Як зазначається, в понеділок буде створена комісія для аналізу вказаних транзакцій, а результати будуть оприлюднені публічно наступного тижня. Однак Міненерго запевнило, що зміна керівника не вплине на виконання зобов’язань перед виробниками електроенергії з альтернативних джерел.

В свою чергу, Петриковець заявив наступне: 

 

Кабінет Міністрів України зібрався на позачергове засідання у суботу, 13 листопада, щоб звільнити мене з посади директора державного підприємства «Гарантований покупець». Це виключно політичне рішення. Я буду оскаржувати його в законному порядку та відстоювати свою ділову репутацію, професійну честь і гідність.  Причиною звільнення стало те, що я відмовився виконувати незаконні вказівки представників уряду щодо розрахунків виробниками електроенергії з відновлюваних джерел».

Як повідомили в держкомпанії, «Гарпок» у відповідності до закону спрямувало 19,3 млрд гривень коштів від НЕК «Укренерго» на погашення заборгованості перед виробниками, проте ця виплата була заблокована на рівні «Ощадбанку».

Як повідомляють учасники ринку електроенергії, Кабмін наказав «Гарантованому покупцю» виплатити біля 10 млрд грн «Енергоатому», після цього іншим виробникам.

23:48 / 13 листопада 2021

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події