Герус прогнозує припинення імпорту е/е в ОЕС України з 15 листопада

Голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус, на своїй сторінці Facebook, заявив, що на його думку, з 15 листопада імпорт електроенергії в ОЕС України припиниться.

«В ОЕС України ціна 1,26 грн за кВт-год, це зниження на 20% у порівнянні із початком серпня…Диспетчери вже декілька днів обмежують імпорт е/е до мінімального рівня, в окремі години він складає менше 50 МВт (при загальному споживанні 15 000 - 20 000 МВт). Думаю, з 15 листопада такий імпорт знизиться до нуля, бо імпортери вже наїлися збитків», - повідомив Герус.

За його словами, такі тенденції показують, що на ринку дійсно починає працювати конкуренція, фактори попиту і пропозиції. Герус додав, що ціни, з настанням холодів, імовірно, трохи виростуть.

Як повідомляв ExPro, 6 листопада президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський заявив, що імпорт електроенергії з Росії та Білорусі витіснив «Енергоатом» з ринку «на добу наперед» через заявлені дуже низькі ціни на е/е, що змусило компаній вийти на балансуючий ринок.

Імпорт електроенергії з Росії в ОЕС України в перші 3 дні листопада 2019р збільшився у порівнянні із середньодобовим показником за жовтень у 3 рази – до 12 млн кВт-год/добу. Проте за інформацією трейдерів імпортні поставки з РФ та Білорусі останнім часом стали збитковими.

Фактичний імпорт електроенергії з Росії розпочався з початку жовтня.

Розширення торгівлі з країною-агресором було розкритиковано рядом депутатів та ЗМІ, після цього 16 жовтня парламентський комітет з питань енергетики та ЖКГ схвалив законопроект №2236-2, яким пропонується виключити можливість імпорту електроенергії з Росії для продажу на ринку двосторонніх договорів, однак таку можливість пропонується залишити для поставок з Білорусі.

10:30 / 11 листопада, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події