«Енергоатом» вперше завантажив всю активну зону реактору паливом виробництва Westinghouse

НАЕК «Енерготом» вперше завантажив всю активну зону реактору ядерним паливом виробництва американсько-японської компанії Westinghouse, яке являється альтернативним до палива виробництва російської компанії «ТВЕЛ». Таке завантаження відбулось на блоці №3 Южно-Української АЕС. Про це 19 липня повідомили президент «Енергоатому» Юрій Недашковський та віце-президент, управляючий директор компанії Westinghouse в Північній Європі Азіз Даг.

«Знакова подія полягає в тому, що вперше в Україні, на третьому енергоблоці Южно-Української АЕС, по завершенню планово-попереджувального ремонту блок було включено до мережі і повністю вся активна зона реактора працює із 163 тепловиділяючими збірками виробництва Westinghouse», - сказав Недашковський, додавши, що після завершення паливної компанії, у наступному році компанія зможе перейти від дослідної до промислової експлуатації саме такої конфігурації (повного завантаження реактора паливом Westinghouse).

«Повне завантаження паливом Westinghouse, вихід енергоблоку на 100% потужність та підключення до мережі – це свідчення того, що конструкція та інші характеристика палива довели свою надійність. Ми з нетерпінням чекаємо можливості для завантаження інших енергоблоків», - зазначив Азіз Даг.

За словами Недашковського повне завантаження паливом Westinghouse згаданого енергоблоку Южно-Української АЕС при оптимальному варіанті його застосування дає можливість збільшити потужність енергоблоку на 7-10%.

«Ми розпочали цю роботу (підвищення ефективності та потужності енергоблоку – ред.) в якості пілотного проекту на третьому енергоблоці Южно-Української АЕС. Саме той факт, що активна зона повністю завантажена паливом Westinghouse дає нам змогу розпочати роботу з підвищення потужності цього енергоблоку. Паливо Westinghouse дає можливість підвищити потужність на 7%, а можна попрацювати і на 10%, тобто додати від 70 до 100 МВт електричної потужності за рахунок збільшення потужності на реакторі. Звичайно, це потребує заміни турбіни та генератору, але все це (ми порахували) дає серйозний економічний ефект», - сказав президент «Енергоатому», додавши, що в подальшому для збільшення потужності та ефективності роботи енергоблоків компанія визначиться з оптимальним складом палива для кожного з них (або повне завантаження паливом Westinghouse, або змішане використання палива шведського та російського виробництва).

11:41 / 20 липня, 2018

Подiї
08:00 / 23 травня, 2019
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019 Перший день конференції 23 травня присвячений новим технологіям видобутку нафти і газу, геологічним дослідженням, бурінню, інтенсифікації видобутку (ГРП, снабінг) та ремонту свердловин. Головна тема другого дня міжнародного заходу - трейдинг природного газу в Україні та Європі. Ukrainian Gas Market 24 травня збирає постачальників, видобувників, трейдерів та імпортерів природного газу.
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019
12:30 / 5 березня, 2019
Круглий стіл: Добове балансування ринку газу в Україні Для обговорення перших днів добового балансування ринку природного газу в Києві зібрались трейдери, оператори ГРМ, «Укртрансгаз», НКРЕКП та споживачі.
Круглий стіл: Добове балансування ринку газу в Україні
10:00 / 8 лютого, 2019
AGROPETROL 2019 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу, електроенергії та міндобрив зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 8 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2019
Всі події