«Енергоатом» планує здійснити переоцінку надійності існуючих конструкцій енергоблоків №3 та 4 ХАЕС

Державне підприємство «НАЕК «Енергоатом» проводить тендер на виконання актуалізації обстеження і підтвердження довговічності та надійності існуючих будівельних конструкцій енергоблоків № 3, 4 Хмельницької АЕС. Про це йдеться у повідомленні підприємства, яке опубліковане на порталі публічних закупівель zakupki.prom.ua.

Очікувана вартість виконання робіт становить 13,393 млн грн (з ПДВ). «Енергоатом» приймає пропозиції від потенційних виконавців з 3 жовтня по 7 листопада 2018р. Проведення аукціону заплановане на 13 грудня 2018р, строк виконання робіт - до 20 грудня 2019р.

Як повідомлялося раніше, «Енергоатом» планує добудувати два енергоблоки Хмельницької АЕС (стан готовності будівельної частини на момент припинення робіт енергоблоку №3 - 75%, енергоблоку №4 - 28%) за допомогою реалізації проекту «Енергетичний міст «Україна-ЄС». Останній передбачає збільшення потужності на енергоблоках українських АЕС, від’єднання від енергосистеми України другого енергоблоку ХАЕС і експорт виробленої ним електроенергії в Польщу та Угорщину. Експортний контракт має стати запорукою отримання кредитного ресурсу для будівництва двох енергоблоків.

Крім того, на початку листопада 2017р «Енергоатом» отримав від «Китайської національної ядерної корпорації» (CNNC) і «Індустріального комерційного банку Китаю» (ICBC) пропозицію з надання кредитних коштів та технологій для завершення будівництва двох енергоблоків станції.

Наприкінці липня 2018р Кабінет міністрів затвердив техніко-економічне обґрунтування добудови енергоблоків ХАЕС вартістю 72,4 млрд грн. Згідно документу, встановлена електрична потужність двох енергоблоків становитиме 2094 МВт, а двох турбогенераторів - 2200 МВт. За оцінками «Енергоатому», завершення будівництва третього та четвертого блоків ХАЕС дасть додаткову генерацію електроенергії в Об'єднану енергосистему України на рівні 15 млрд кВт-год на рік.

17:53 / 11 жовтня, 2018