Burisma з Matrapac побудують завод з виробництва інгібітору гідроутворювань

Burisma Group досягла угоди з німецькою компанією Matrapac, про спільне завершення будівництва і запуску в експлуатацію заводу по виробництву інгібітору гідроутворювань на основі метанолу. Про це EXPRO повідомило джерело в компанії.

За його словами, будівництво заводу з виробництва метанольного інгібітора гідратоутворень, сировиною для якого служить природний газ, компанія Матрапак почала ще в 2016 році в Краснокутському районі Харківської області. На момент старту Матрапак декларував, що загальна кошторисна вартість проекту становила близько 400 млн. грн, яку компанія готова була інвестувати в будівництво в повному обсязі, що дозволило б побудувати і запустити завод за два роки. Планована потужність заводу становила 10 тис т готової продукції на рік.

Однак через півроку після початку будівництва між ДФС України і компанією Матрапак розгорівся конфлікт. В рамках якого ДФС звинувачувала Матрапак в несплаті податків. В результаті конфліктних баталій, незважаючи на те, що Матрапак довів у судовому порядку свою правоту в повному обсязі і звинувачення з боку ДФС щодо компанії були зняті, німці в 2017 році переглянули свою інвестиційну програму в Україні і заморозили будівництво заводу.

На даний момент між Бурісмой і Матрапаком досягнуто згоди про партнерство, в рамках якого завод з виробництва метанольних інгібіторів буде підключений до газовидобувних потужностей Бурісма, розташованих в цьому районі.

«Сума угоди невідома, але імовірно в силу вищеописаних подій Матрапак поступився Бурісмі 50% частку в проекті з дисконтом», - повідомив співрозмовник.  «Цілком очевидно, що дане партнерство вигідне обом сторонам, так як німці отримали стратегічного партнера в регіоні, і який зможе перезапустити взаємини останніх з українськими реаліями. Крім того Бурісма на сто відсотків забезпечить метанолом свої газовидобувні потужності, які зараз закуповуються по імпорту».

09:40 / 23 вересня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події