Борги клієнтів «Хмельницькгаз Збуту» сягнули 573 млн грн, а 14 тис можуть відімкнути газ

На 1 лютого 2020р заборгованість за газ клієнтів ТОВ «Хмельницькгаз Збуту» складає понад 573 млн грн, це на 14% менше, ніж торік.

Про це йдеться в повідомленні компанії.

Покращення розрахунків за спожитий газ на Хмельниччині пов’язане із двома факторами: зменшенням витрат родин при його використанні та ефективною роботою компанії із неплатниками.

Наразі витрати подолян на газ відчутно зменшуються. Це пов’язано зі значним здешевленням газу, теплими погодніми умовами та економнішим використанням газу. Але є неплатники, які продовжують ухилятися від сплати за спожитий газ.

Тому з початку року «Хмельницькгаз Збут» уже розіслав майже 14 тис письмових повідомлень споживачам - боржникам про припинення газопостачання. Адже, в разі непогашення боргу, відповідно до Правил постачання природного газу, після отримання повідомлення, газопостачальна компанія вимушена надавати відповідне доручення АТ «Хмельницькгаз» на відключення газу та стягнення боргу в судовому порядку.

Так, в січні газорозподільній компанії уже надано доручення на припинення подачі газу більш як 2 тис клієнтам-боржникам, адже їх борг склав 9,8 млн грн.

Всього за 2019р відключено від системи газопостачання 2 326 боржників з боргами більше 2,4 млн грн. Відтак, борги у понад 5 тис грн мають 16 тис подолян, більше 10 тис грн – 1,5 тис клієнтів.

«Ми постійно звертаємося до наших споживачів, а особливо в опалювальний період, з проханням знайти можливість оплатити існуючі борги, щоб в разі потреби гарантовано отримувати державну допомогу та уникнути припинення газопостачання. Також пропонуємо в разі необхідності - укласти договір реструктуризації боргу. Однак, змушені в окремих випадках, вичерпавши усі законні важелі впливу, йти на крайні кроки з надання доручень оператору ГРМ на від’єднання від газу. Адже чинне законодавство передбачає припинення поставок газу та ініціювання відключення боржника», - інформує директор «Хмельницькгаз Збуту» Андрій Левицький.

Водночас, сплативши за газ, споживачі зможуть оформити державну допомогу на призначення субсидій та пільг. Тому «Хмельницькгаз збут» рекомендує своєчасно сплатити за надані послуги та гарантовано забезпечити собі безперебійне постачання газу.

Адже в разі відключення споживача за борги, повторне приєднання до системи газопостачання можливе лише за стовідсоткового погашення заборгованості та сплатою усіх витрат, пов’язаних з припиненням-відновленням подачі газу.

Крім того, якщо споживач має борги перед надавачем послуг понад 1 місяць, то, відповідно до законодавства, йому автоматично відмовлять в отриманні державної допомоги-субсидії.

15:05 / 21 лютого, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події