Україна за 10 років імплементувала Третій енергопакет по ринку е/е лише на 48%

Рівень імплементації Україною Третього енергопакета ЄС по ринку електричної енергії протягом 10 років становить - лише 48%.

Про це 29 вересня повідомила Марина Грицишина, радник практики енергетики юридичної фірми Sayenko Kharenko, в рамках спецкурсу адвокатів про особливості ринку електроенергії в Україні.

«Україна зараз перебуває на етапі третього енергопакета, імплементувати який ми взяли на себе зобов’язання десять років тому, підписавши протокол про приєднання в Енергоспівтовариства. На жаль, за десять років рівень імплементації ринку електричної енергії становить лише 48% згідно з даними Енергоспівтовариства», - зазначила Грицишина.

Крім того, спікер також пояснила що, для того щоб приєднатися до Третього енергопакета, всі країни ЄС (і Україна в тому числі), повинні здійснити ряд реформ в енергетичній галузі, спрямованих на перехід від монополії до вільного ринку. Зокрема відокремити енергопостачальників та енерговиробників від оператора системи передачі, організувати оптовий і роздрібний ринки електроенергії, створити незалежний регулятор ринку, приватизувати генерацію і створити умови для входження на ринок приватних гравців.

16:09 / 29 вересня 2020

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події