Потужність приєднаних до системи обмеження «Укренерго» об’єктів ВДЕ становить 1200 МВт – Зайченко

На сьогодні потужність електростанцій, які виробляють електроенергію з відновлюваних джерел, і які приєднані до системи обмеження НЕК «Укренерго» становить 1200 МВт.

Про це 1 квітня повідомив директор з управління ОЕС України - головний диспетчер НЕК «Укренерго» Віталій Зайченко під час online-зустрічі, організованої Energy Club.

«Процес (приєднання об’єктів ВДЕ до системи – ред.) рухається максимально можливими темпами. На сьогодні приєднано 600 МВт ВДЕ, це мається на увазі заявок, які вони подають в системи обмеження, виходячи з тої потужності, яку вони несуть. По факту, це близько 1200 МВт встановленої потужності», - сказав Зайченко.

Також він відмітив, що є великі затримки зі сторони станцій щодо виконання технічних вимог для приєднанню до системи «Укренерго».

Як повідомляло агентство ExPro, системний оператор НЕК «Укренерго» 11 березня вперше в 2021р застосував диспетчерське обмеження генерації з ВДЕ на 400 МВт через профіцит потужностей в енергосистемі. Також, 28 березня «Укренерго» обмежило в денний період альтернативну генерацію сумарно на 754 МВт.

Системний оператор повідомляв, що компенсації можуть бути надані лише для 254 МВт потужностей, що під’єднані до Системи керування обмеженнями ВДЕ. Також для отримання компенсацій станція має бути обладнана відповідною телеметрією, надавати дані системного оператору та відповідально виконувати диспетчерські вказівки.

13:39 / 1 квітня 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події