Парламентський комітет розглядає законопроекти про energy storages

Комітет Верховної Ради з питань енергетики та ЖКГ розробляє законопроект №2582, який дозволить ввести в правове поле України системи накопичення електроенергії (energy storages), запропонований проект передбачає термін «оператор системи накопичення», ним може стати виробник з ВДЕ. Про це 13 лютого повідомив народний депутат від партії «Слуга народу» Олег Семінський на своїй Facebook-сторінці.

За його словами, пропонується додати в закон «Про ринок електроенергії» поняття «система накопичення енергії» та «оператор системи накопичення».

«Оператору системи передачі та операторам системи розподілу дозволяється використання систем накопичення енергії виключно для забезпечення операційної безпеки відповідної системи передачі чи системи розподілу та інших заходів, спрямованих на виконання вимог цілісності відповідної системи. При цьому не вимагається отримання оператором системи передачі додаткової ліцензії для експлуатації систем накопичення енергії», - написав Семінський.

Також він зазначив, що законопроект пропонує дозволити виробникам з ВДЕ стати операторами energy storage та продавати з них електроенергію за «зеленим» тарифом, але лише в тому обсязі, якому вона була накопичена після виробництва.

За даними сайту Верховної Ради України, законопроект №2582 був зареєстрований 12 грудня 2019р, його ініціатором являється народний депутат від «Слуги народу» Юрій Камельчук.

Також комітет розглядав законопроект щодо цього питання за авторством народного депутата Максима Єфімова (група «Довіра»).

Як повідомляло агентство ExPro, на початку квітня 2019р голова НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук презентував результати досліджень впливу росту ВДЕ на стабільну роботу енергосистеми України. Згідно презентації, до 2025р система потребує введення 2,5 ГВт нових високоманевровиих балансуючих потужностей, які можуть бути представлені energy storages.

15:30 / 13 лютого 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події