Парламентський комітет розглядає законопроекти про energy storages

Комітет Верховної Ради з питань енергетики та ЖКГ розробляє законопроект №2582, який дозволить ввести в правове поле України системи накопичення електроенергії (energy storages), запропонований проект передбачає термін «оператор системи накопичення», ним може стати виробник з ВДЕ. Про це 13 лютого повідомив народний депутат від партії «Слуга народу» Олег Семінський на своїй Facebook-сторінці.

За його словами, пропонується додати в закон «Про ринок електроенергії» поняття «система накопичення енергії» та «оператор системи накопичення».

«Оператору системи передачі та операторам системи розподілу дозволяється використання систем накопичення енергії виключно для забезпечення операційної безпеки відповідної системи передачі чи системи розподілу та інших заходів, спрямованих на виконання вимог цілісності відповідної системи. При цьому не вимагається отримання оператором системи передачі додаткової ліцензії для експлуатації систем накопичення енергії», - написав Семінський.

Також він зазначив, що законопроект пропонує дозволити виробникам з ВДЕ стати операторами energy storage та продавати з них електроенергію за «зеленим» тарифом, але лише в тому обсязі, якому вона була накопичена після виробництва.

За даними сайту Верховної Ради України, законопроект №2582 був зареєстрований 12 грудня 2019р, його ініціатором являється народний депутат від «Слуги народу» Юрій Камельчук.

Також комітет розглядав законопроект щодо цього питання за авторством народного депутата Максима Єфімова (група «Довіра»).

Як повідомляло агентство ExPro, на початку квітня 2019р голова НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук презентував результати досліджень впливу росту ВДЕ на стабільну роботу енергосистеми України. Згідно презентації, до 2025р система потребує введення 2,5 ГВт нових високоманевровиих балансуючих потужностей, які можуть бути представлені energy storages.

15:30 / 13 лютого 2020

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події