Арка над четвертим блоком ЧАЕС введена в експлуатацію

Новий безпечний конфайнмент (арка), яка накриває собою об’єкт «Укриття» (саркофаг над зруйнованим реактором четвертого енергоблоку Чорнобильскої АЕС) введена в експлуатацію і передана українській стороні.

Про це на своїй сторінці в соцмережі Facebook повідомив Антон Усов, прес-секретар Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні, який виступив управителем міжнародного фонду для фінансування будівництва арки.

«Через 22 роки після організації Чорнобильського фонду «Укриття», новий безпечний конфайнмент введений в експлуатацію і передається Україні», - написав він.

За його словами, НБК прослужить мінімум 100 років і допоможе вирішувати завдання з розбирання саркофага над четвертим реактором.

Довідка ExPro, після аварії на ЧАЕС 1986 року для ізоляції зруйнованого енергоблоку в листопаді 1986р був споруджений об'єкт «Укриття» (більш відомий як «саркофаг»). Для подальшого запобігання викиду радіоактивних речовин в атмосферу і захисту саркофагу від впливу погодних факторів було прийнято рішення про будівництво НБК. У листопаді 2016р будівельна компанія Novarka завершила процес насунення (переміщення) арки та ї монтажу над четвертим енергоблоком ЧАЕС. Вартість будівництва арки становила понад €1,5 млрд, а термін експлуатації - 100 років. За даними Держагентства з управління зоною відчуження, арка знизила рівень гамма-випромінювання навколо станції порівняно з періодом до її встановлення в проектне положення у 10 разів.

13:38 / 10 липня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події