«Оператор ГТС України» очікує на запуск реверсу газу в обсязі 1,35 млрд куб м в рік з Румунії з початку 2020р

ТОВ «Оператор ГТС України», який з початку наступного року має повністю перебрати на себе функцію з управління газотранспортної системи України, на сьогодні веде активну роботу над реалізацією проекту з організації реверсних (імпортних) поставок газу з Румунії та Болгарії в Україну для завантаження південних газопроводів та диверсифікації потоків імпорту газу. Компанія розраховує запустити даний маршрут з початку 2020 р.

Про це 26 вересня під час міжнародної конференції Odesa Offshore Conference 2019 повідомив начальник управління розвитку бізнесу ТОВ «Оператор ГТС України» Андрій Прокоф’єв.

«Наші очікування такі, що з 1 січня 2020 року ми зможемо запустити додаткового імпортного маршруту для України», - сказав він, додавши, що, за оцінками компанії, новий маршрут імпорту дозволить щорічно імпортувати 1,35 млрд куб м газу або 4 млн куб м газу на добу.

Також Прокоф’єв зазначив, що для реалізації проекту треба досягнути ряду домовленостей з операторами ГТС Румунії та Молдови.

Для реалізації домовленостей існують певні політичні ризики, адже російський «Газпром» прямо та опосередковано володіє 63% акцій оператора ГТС Молдови.

«З нашого та молдовського боку ми звершимо всі роботи до початку листопада 2019 року, з румунського боку (хоча оператор ГТС Румунії не встиг побудувати нову газовимірювальну станцію) - проте реконструкція на існуючій станції буде проведена і до кінця 2019 року можна буде вимірювати газ у реверсному напрямі», - повідомив топ-менеджер компанії.

18:16 / 26 вересня 2019

Публікації
Публікації