Степан Козицький: бурова структура забезпечує власні потреби, та виконує підряди для інших видобувних компаній

Степан Козицький: бурова структура забезпечує власні потреби, та виконує підряди для інших видобувних компаній

Бурова компанія "Горизонти" - потужна сервісна компанія Західної України

Директор бурової компанії «Горизонти» Степан Козицький розповів EXPRO про досягнення, розвиток і плани найбільшої приватної бурової компанії в Західній Україні. Сьогодні «Горизонти» оперують чотирма буровими і готові далі інвестувати в створення потужної бурової і сервісної компанії.

Коли була створена бурова компанія «Горизонти», з чого все починалося?

Бурова компанія була створена в 2010 р, на той час існувала група газовидобувних компаній куди входили «Укрнафтогазінвест», «Трубопласт», «Горизонти» та інші. Гостро стояло питання забезпечення буріння нових свердловин. На початку діяльності видобувних компаній підрядником з буріння виступала державна «Західукргеологія». Однак ні якість, ні швидкість робіт нас не задовольняла. Було вирішено створити окрему бурову структуру, яка б виконувала буріння для видобувних компаній.

Що саме не задовольняло в роботі «Західукргеологія»?

Основна причина, це застаріле обладнання, низька якість бурових розчинів, доліт…. Хоча нам надавали все найкраще обладнання, яке було  в держкомпанії. Підрядники могли бурити не більше 2 свердловин на рік на умовах «під ключ», нас не влаштовували такі темпи.

Коли і як почалося перше буріння?

Перша наша власна бурова установка була ZJ-90 китайського виробництва. Це було обладнання наших китайських партнерів, які бурили для компанії «Укрспецзамовлення». Нею ми пробурили кілька свердловин, однак через часті поломки та брак запчастин ми вирішили шукати більш надійне бурове обладнання.

В той час наші партнери Австрійська RAG та італійська Sorgenia брали активну участь  у сланцевих проектах на території Польщі,  а також у видобувних проектах в Україні. RAG продавали бурову і ми її купили. Це хороша бурова вантажопідйомністю 160 т оснащена двигунами Caterpillar. Коли ми купували цю бурову, то оцінили її самоокупність на рівні 8 пробурених свердловин. З того часу буровою IDECO пробурено 57 свердловин.

В 2011 році у Польщі для проведення капітальних ремонтів і буріння неглибоких свердловин (до 800 м – EXPRO ) була придбана установка А-50 на шасі КРАЗ. Також купили флот для цементування у складі п’яти цементних агрегатів і трьох бункерів всі на базі КРАЗ.

А-50 це ж застаріла радянська модель?

Вважаю, що А-50 в свій час це унікальна розробка, бурова на базі КРАЗУ дає можливість заїхати будь-куди і швидко виконати роботи, при цьому потребує мінімальну площу.

 Які ще бурові у вашому флоті?

Окрім IDECO та А-50, американські Crown та Cardwell.

Cardwell, вантажопідйомністю 125 т придбали у румунської компанії Tacrom. Ця бурова установка брала участь в бурінні для австрійської OMV на території Румунії.

CROWN DSS-1000 вантажопідйомністю 227 т. Бурова оснащена системою верхнього приводу. Це дасть нам змогу бурити швидко і глибоко, до 5 000 м.

Яка їх глибина свердловин?

До сьогодні ми бурили головним чином неглибокі свердловини на наших родовищах, від 300 до 2 150 м. Але цього року вперше плануємо пробурити свердловину глибиною 3 700 м.

Які плани з буріння на 2018 р.?

Всього заплановано буріння 12 свердловин, одна з яких вже завершена. Минулого року ми пробурили лише 7 свердловин, це пояснюється тим, що 4 місяці одна з наших бурових знаходилася в ремонті.

Крім безпосередньо буріння ми беремо участь як підрядна компанія для інших видобувних компаній. Зокрема, виграли тендер «Укргазвидобування» на проведення капітального ремонту свердловин у Полтавській області. Там задіяна одна установка, всього буде  проведено ремонт 7 свердловин. Вже сьогодні можна говорити про хороші результати за підсумками ремонту перших свердловин.

Також ми брали участь у бурінні свердловин для деяких приватних компаній.

Окрім буріння і КРС які послуги ще плануєте надавати?

В структурі нашої групи компаній є власна будівельна компанія «Нордік», яка повністю забезпечує всі необхідні роботи від проектування до будівництва. Компанією ведеться будівництво газопроводів, компресорних станцій, установок комплексної підготовки газу тощо. Брали участь у будівництві-реконструкції компресорних станцій для «Уктрансгазу». Спеціалісти «Нордік» мають унікальний досвід будівництва газопроводів за межами України, фактично ціле управління колись потужної державної установи «Нафтогазбуд» сьогодні працює в нашій будівельній компанії.

Також ми плануємо надання додаткових сервісів. Наприклад ремонту свердловин з використанням технології колтюбінгу. Розглядаємо можливість закупівлі іншого обладнання.