Baker Hughes та «Укрбургаз» встановили добовий рекорд з буріння – 686 м на родовищі

Baker Hughes та «Укрбургаз» встановили добовий рекорд з буріння – 686 м на родовищі

Міжнародна сервісна компанія Baker Hughes та Полтавське відділення бурових робіт Бурового управління «Укрбургаз» (внутрішній підрядник «Укргазвидобування») встановили добовий рекорд з буріння 686 м проходки при спорудженні нової свердловини №74 на Гадяцькому нафтогазоконденсатному родовищі в Полтавській області. Про це ExPro повідомив директор ТОВ «Бейкер Хьюз Україна» Антон Колесниченко.

Буріння виконували верстатом німецького виробництва Bentec SR 6500, вантажопідйомністю 450 т з викристанням бурильних труб одного з провідних  світових виробників - компанії DP-Master Manufacturing Co., Ltd. Baker Hughes забезпечує послуги долотного сервісу при бурінні вказаної свердловини, при цьому використовувала долото PDC серії Dynamus DD606S, діаметром 311.15 мм. Дизайн долота розроблений для досягнення якомога вищої швидкості буріння. Долото оснащене Stabilis™ X Reinforced Cutter – подвійна фаска ріжучої кромки підвищує ударостійкість та довговічність полікристалічних елементів. В конусі долота використовуються King Cutters – різці діаметром 25мм; в плечовій частині – різці діаметром 19мм. Також використовуються технології MaxCut™ Milled Bit Body Reliefs – досягнення максимального значення глибини зрізу породи.

В роботі знаходиться вся лінійка доліт Tricon, PDC, Kymera 17.5 / 12.25 / 8.5/ 6 дюймів. Всього в Україні Baker Hughes оперує більше 70 долотами і постійно поповнюють новими долотами свій склад у Полтаві.

Відзначимо, до реєстру ОВД наміри з буріння похило-скерованої оціночно-експлуатаційної свердловини №74 Гадяцького НГКР, подали 4 жовтня 2019р та отримали дозвіл на проведення планової діяльності у вересні 2020р. За даними реєстру глибина свердловини складає 4 790 м (4 865 м по стволу), спорудження передбачено протягом 315 діб з використанням установки Bentec вантажопідйомністю 450 тонн, очікуваний дебіт газу складає 15 – 70 тис куб м/добу.

Сьогодні Baker Hughes забезпечує долотний сервіс на 4 свердловинах АТ «Укргазвидобування», які перебувають у бурінні. Компанія пропонує долотний сервіс «пометрово», надає долота та інженера супроводу. Долота після роботи відправляють на реставрацію до Німеччини.

Нагадаємо, що попередній рекорд «Укргазвидобування» було встановлено у лютому 2020р, тоді Бурове управління «Укрбургаз» встановило рекорд добової проходки буріння, 527 м при спорудженні свердловини № 116 Веснянівського газоконденсатного родовища. До того рекорд в 439 м належав «Укррбургазу» (Хрестищенське ВБР) на свердловині №150 Західно-Соснівського ГКР.

Також слід відзначити, ще одне досягнення Baker Hughes в Україні. Компанія пробурила одним долотом - 1 925 м, що також є одним з кращих показників для України.

Довідка ExPro

Гадяцьке нафтогазоконденсатне родовище (НГКР) розташоване в Полтавській області, експлуатується з 1975р. Продуктивні горизонти потужністю 10 – 50 м на глибині 4 515 –4 950 м виявлено у кварцових пісках кам'яновугільної системи. Встановлено 4 газоконденсатні поклади.

В Нафтогазі анонсували створення 3D-моделі Гадяцького родовища ще у 2020р серед перших 25 родовищ. Завдяки тривимірному моделюванню, зокрема відтворенню на моделі динаміки розробки та особливостей дренування запасів, обрали точку розташування та провели буріння експлуатаційної свердловини №71 на Гадяцькому родовищі. У результаті проведених робіт отримали 95 тис куб м газу на добу.

ТОВ «Бейкер Хьюз Україна» засноване у 2009р Baker Hughes Nederland Holdings BV (99,99%), керівник Антон Колесниченко. В Україні компанія пропонує послуги долотного сервісу, геомеханічного моделювання, програмні продукти для геологічного моделювання родовищ та інше.

Антон Колесниченко, директор ТОВ «Бейкер Хьюз Україна»
Антон Колесниченко, директор ТОВ «Бейкер Хьюз Україна»