Суди призупинили дію нових тарифів «Укренерго» для більше 10 підприємств

Суди різних інстанцій призупинили дію тарифу НЕК «Укренерго» на передачу, який був встановлений НКРЕКП з початку роботи нового ринку електроенергії (в липні-серпні 2019р), для більше десятка промислових підприємств, системний оператор не погоджується з такими рішення і продовжить підтримувати оскарження цмх позовів.

Про це 18 жовтня під час обговорення проблем фінансування виробників за «зеленим» тарифом повідомив член правління «Укренерго», який керує роботою юридичного підрозділу, Максим Юрков.

«На разі у нас за зверненнями для десяти підприємств призупинено тариф на передачу, який встановлений постановою №1411 (постанова НКРЕКП №1411 від 12.07.2019р, якою був встановлений тариф на передачу у розмірі 312,14 грн/МВт-год – ред.), яка діє з серпня. І для трохи меншого кола підприємств призупинена дія постанови №954 (постанова НКРЕКП №954 від 07.06.2019р, яка визначила тариф на рівні 347,43 грн/МВт-год), яка визначає тариф на липень», - сказав він.

Також Юрков додав, що суд прийняв ухвали про забезпечення позовів підприємств та призупинив дію тарифів «Укренерго» для них лише тимчасово – до вирішення справи по суті. В цих судових справах підприємства позиваються до НКРЕКП та її постанов, а системний оператор та ДП «Гарантований покупець» виступають третіми сторонами.

Разом з тим, Юрков зазначив, що на сьогодні компанія веде 15-20 справ за подібними позовами і жодного рішення по суті судами ще не було прийнято.

«Ми бачимо з практики роботи суду, що інколи суд діє досить оперативно, а інколи - суди не поспішають виносити рішення по суті. На разі, у нас є справи, які вже декілька місяців перебувають у письмовому провадженні без виклику сторін. Суд вивчає матеріали і фактично нічого не відбувається, було б чудово, якби суди діяли більш оперативно і надавали належну правову оцінку для того, щоб ця ситуація вирішилися швидше», - додав Юрков.

Відповідаючи на питання ExPro, чи буде «Укренерго» вимагати від підприємств повної сплати вартості нових тарифів, в разі прийняття судами рішення про правомірність їх застосування, перший заступник голови правління Володимир Кудрицький сказав: «Так, обов’язково».

За даними «Укренерго», загальна сума недоотриманих коштів в липні-серпні лише від 5 підприємств, для яких судом була призупинена дія нових тарифів «Укренерго», становить 321,4 млн грн. До цих підприємств належать наступні компанії: АТ «Дніпроазот», АТ «Марганецький ГЗК», АТ «Нікопольський завод феросплавів», АТ «Запорізький завод феросплавів та АТ «Покровський ГЗК».

11:40 / 22 жовтня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події