Кабмін збільшив долю електроенергії «Укргідроенерго» на потреби ПСО з 20% до 35%

Кабінет міністрів вніс зміни в механізм виконання спеціальних обов’язків в новому ринку електроенергії, згідно яких уряд збільшив обсяг електроенергії, яку ПрАТ «Укргідроенерго» зобов’язане продавати ДП «Гарантований покупець» для потреб населення з 20% до 35% від загального виробництва компанії. Про це сьогодні під час брифінгу в Кабміні повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик.

«Як було 90% в «Енергоатома» на виконання ПСО, так і залишилося 90%, тільки якщо раніше 15% продавали для того, щоб (покривати – ред.) втрати в системі розподілу…, то зараз їх передали «Гарантованому покупцю». Тобто в сумі нічого не змінилося. Друга позиція: якщо до цього забирали з «Укргідроенерго» 20% для виконання ПСО, то тепер забрали 35%. Ось і все, що змінилося в новому ПСО», - сказав він.

Рішення уряду на своїй сторінці в соцмережі Facebook прокоментував представник президента в Кабміні Андрій Герус. «Внаслідок таких змін регулятор зможе понизити тарифи на передачу електроенергії (тариф «Укренерго») з 32 до 11 коп. за кВт-год. Навіть із таким зниженням у ДП «Гарантований покупець» буде достатньо коштів для виплати «зеленій» генерації», - зазначив він.

Як повідомляв ExPro, 12 червня 2019р Кабмін прийняв редакцію Порядку покладання спецобов’язків на ринку електроенергії. Згідно постанови КМУ № 512 від 12.06.2019р, для потреб населення ДП НАЕК «Енергоатом» та «Укргідроенерго» на аукціонах за двосторонніми договорами з граничною ціною мають продавати «Гарантованому покупцю» до 75% та до 20% електроенергії від свого виробітку відповідно. Для покриття мережевих втрат «Енергоатом» має продавати до 15% власної електроенергії на таких же аукціонах. Ще 10% електроенергії «Енергоатом» зобов’язаний, згідно закону «Про ринок електроенергії» продавати на ринку «на добу наперед».

14 серпня уряд знову змінив умови ПСО, згідно яких «Енергоатом» мав продавати «Гарантованому покупцю» 65% електроенергії, 10% - направляти на мережеві втрати, 10% - продавати на РДН (вимога закону). Таким чином, в «Енергоатому» залишалося 15% обсягу для реалізації на вільному ринку. Також Кабмін визначив граничну ціну на рівні 51,2 коп/кВт-год (на серпень «Енергоатом» реалізував е/е в рамках ПСО по 56,67 коп/кВт-год), і граничну ціну електроенергії, виробленої ГЕС, на рівні 67,376 коп/кВт-год. Цей варіант ПСО так і не був опублікований і не вступив в дію.

15:51 / 21 серпня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події