Офшорні проекти стрімко відроджуються у всьому світі. Rystad

Офшорні проекти стрімко відроджуються у всьому світі. Rystad

Мінлива ситуація на нафтовому ринку дає поштовх 100 новим офшорним проектам у 2018 році, повідомляє компанія Rystad Energy. Для порівняння: у 2017 році було започатковано лише 60 подібних проектів, а у 2016 - менше 40, як зазначено в аналітичному звіті Oilfield Service Report від компанії Rystad Energy.

Зазначені проекти разом зібрали капіталовладень на суму у $100 млрд — у середньому близько $1 млрд на кожен проект. Варто згадати, що у 2013 році очікувані капіталовкладення у проекти з офшорного видобутку складали разом лише $1,8 млрд доларів.

«Видобувники на офшорі самотужки сприяли своєму одужанню», - каже Одан Мартінсен, Віце-президент з дослідження видобутку компанії Rystad Energy, додавши : «Їх постійний пошук шляхів зменшення операційних витрат та оптимізації видобутку вилився у майже у 50% економію коштів у порівнянні з піками минулого циклу офшорного видобування”

На думку компанії Rystad Energy, сервісні компанії офшорного видобутку знизили свої ціни у порівнянні з колегами, які працюють на суходолі. У середньому ціни 2018 року майже на 30 % нижчі, ніж у 2014. Головний чинник — значне падіння (майже на 50%-70%) добових ставок послуг офшорних бурових компаній. Вартість інжинірінгових та пуско-налагоджувальних робіт для платформ та підводної інфраструктури скоротилась на 20-30%.

«Сервіні компанії не тільки знизили свої тарифи, але й підвищили ефективність своєї роботи, таким чином зменшуючи час від започаткування проекту до видобутку першої тони нафти. Наприклад, за останні чотири роки час на буріння, та остаточне експлуатаційне облаштування свердловини скоротився на 30 % у Північному морі, Мексиканській затоці та на Бразильському узбережжі», додає пан Мартінсен.

Географічно, ці 100 офшорних проектів у 2018 році розкидані по всьому світі.

Ми очікуємо започаткування протягом року близько 30 проектів у Азії, включаючи ділянку Pegaga у Малайзії та ділянку D6 у Індії, та інші 30 проектів у Європі, включаючи ділянку Neptune Deep у Румунії та відновлення роботи на ділянці Penguins у Великобританії. Африка надала зелене світло близько 20 проектам, включаючи ділянку Zinia 2. Також приблизно така кількість проектів очікується в Америці, де набирають оберти проекти Vito та Mero 2.

«Розвідувально-видобувні компаніі у 2018 році мають на руках більше обігових коштів, ніж у пікові 2008 та 2011 роки. Фактично, 60% компаній зможуть фінансувати свої проекти власними обіговими коштами. При стабільно зростаючих цінах на нафту, ми вбачаємо дуже малий ризик, що ці проекти не матеріалізуються» зазначає пан Мартінсен.

Середня собівартість видобутку на великих глибинах становить зараз $45 за барель, а на мілководді — близько до $30 за барель. Окрім того, з 2014 року термін окупності інвестицій у глибоководне видобування скоротився на 3 роки, та на 1.5 роки щодо видобутку на мілководді. «Офшорні проекти вже конкурують з найкращими нафтоносними ділянками Пермського басейну, якщо йдеться про рівень ціни самоокупності. Враховуючи штучне зростання ціни американського сланцевого видобутку, є всі передумови, що офшорний видобуток буде перемагати свого сланцевого візаві протягом цього та наступного років», - підсумував пан Мартінсен.

За метеріалами Rystad Energy

https://www.rystadenergy.com/newsevents/news/press-releases/100-offshore-projects/