Філ Чандлер: SPE – це «глобальна родина», яка допомагає людям будувати свою кар’єру

Філ Чандлер: SPE – це «глобальна родина», яка допомагає людям будувати свою кар’єру

Найбільша в світі професійна некомерційна нафтогазова спілка Society of Petroleum Engineers (SPE) присутня в Україні вже багато років в Івано-Франківську, Полтаві та Харкові. А нещодавно було відкрито представництво SPE в Києві. Про роботу, перспективи і переваги членства в SPE розповідає в ексклюзивному інтерв’ю ExPro Філ Чандлер (Phil Chandler) директор заходів SPE у Європі та Каспійському регіоні.

 

Нещодавно в Києві за сприяння НАК «Нафтогаз України» відкрили професійну секцію SPE. Скільки зараз членів об’єднує SPE в Україні і що це значить для нафтогазової галузі?

Спілка інженерів нафтогазовиків The Society of Petroleum Engineers (SPE) є дуже унікальною організацією. Причина, чому вона може працювати в багатьох країнах, пов’язана з волонтерством її членів. SPE має глобальне членство (144 країни) з понад 140 000, включаючи 65 858 студентів, розділених на професійних членів (секції) і студентів (осередки). Саме завдяки такій великій кількості членів з різних країн, члени SPE мають великий доступ до світової нафтогазової галузі. Зараз в Україні діють 2 професійні секції та 5 осередків. Місія SPE полягає у зборі, поширенні та обміні технічними знаннями щодо розвідки, розробки та видобутку нафтових і газових ресурсів та пов’язаних з ними технологій для суспільного блага, а також у наданні професіоналам можливостей для підвищення їхньої технічної та професійної компетентності. Маючи професійні секції в країнах, SPE дає можливість членам об’єднатися з технічними експертами-однодумцями, щоб шукати рішення проблем, з якими вони зтикаються, а також, щоб бути в курсі найсучасніших технологій, які допоможуть їм забезпечити вирішення енергетичних питань у найбільш економічно ефективний і доречний спосіб. SPE дозволяє галузі об'єднуватися в мережу та робити поступ у енергетичних рішеннях для світу.

Кілька років тому було відкрито секцію в Івано-Франківську. Як Ви оцінюєте її роботу?

Усі професійні секції і навіть студентські осередки щороку повинні подавати звіт із зазначенням того, що вони зробили, щоб ми могли побачити їхню продуктивність і те, що вони дотримуються принципів SPE. У нас також є регіональні директори з галузі, які протягом 3 років відвідують усі секції та бачать, як ми можемо допомогти їм збільшити кількість членів, забезпечити більше програм на місцевому рівні та переконатися, що осередки допомагають своїм членам працевлаштуватися у нафтогазовій галузі. З радістю можу сказати, що осередок в Івано-Франківську останні два роки поспіль отримує нагороду «Відмінник секції» за свою роботу в галузі.

Хто в Україні може стати членом SPE і скільки це коштує? Які переваги надає членство?

Щоб стати професійним членом, вам потрібно працювати в нафтовій промисловості та відповідати одній з наступних вимог:

  • Університетський ступінь, еквівалентний 4-річному ступеню бакалавра в галузі інженерії, фундаментальних або прикладних наук
  • 2-річний науковий або інженерний ступінь
  • 4-річний диплом у галузі, відмінній від науки чи техніки
  • 6 років активної практики на підтримку нафтогазової інженерії або застосування науки в нафтогазовій промисловості.

Дисципліни SPE охоплюють широкий спектр, включаючи:

  • Облаштування свердловин
  • Обробка даних та інженерна аналітика
  • Буріння
  • Проектування, спорудження та будівництво
  • Здоров'я, безпека, навколишнє середовище та стабільний розвиток
  • Менеджмент
  • Видобуток та експлуатація
  • Розробка родовищ

Членські внески становлять: $25–130 на рік залежно від країни проживання.

Серед переваг членства в SPE:

  • Безкоштовний доступ до найбільшої нафтогазової бібліотеки світу OnePetro library
  • Знижки на участь у заходах
  • Спеціальні ціни на книги і підписку
  • Знижки на публікації SPE у бібліотеці OnePetro library
  • Підписка на журнал JPT
  • Можливість комунікації з членами SPE через систему SPE Connect, Technical Sections
  • Безкоштовна участь у вебінарах/тренінгах на SPE Online Education
  • Участь у програмах організованих місцевими секціями
  • Участь у подіях, які проводяться лекторами SPE.

Які практичні питання може допомогти вирішити SPE? Наприклад Україна планує розвивати видобуток на шельфі, але немає достатньої компетенції. Що може запропонувати ваша організація?

SPE дійсно може допомогти тут двома способами. По-перше, створіть осередок у відповідних університетах, щоб спробувати заохотити майбутніх лідерів і технічних експертів приєднатися до нафтогазової галузі як до перспективної і довгострокової кар’єри. Ставши професійним членом, технічні конференції, семінари та форуми стають більш актуальними, як-от нещодавно оголошена конференція SPE Eastern European Subsurface, яка відбудеться в Києві 23-24 листопада.

По-друге, приєднавшись до технічних секцій, які ми маємо, використовуючи мережеві інструменти та величезну бібліотеку з понад 250 000 технічних документів, вони отримають під рукою глобальний пул найсучасніших технологій, які вони зможуть досліджувати та використовувати.

В яких країнах Європи SPE має найбільші осередки SPE? Чим вони займаються?

Наша найбільша концентрація членів зосереджена в країнах і містах, які мають історичний зв’язок з нафтогазовою промисловістю, наприклад Абердін, Амстердам, Ставангер, Г’юстон. Усі секції проводять майже те ж саме: семінари, тренінги, галузеві зустрічі, інвестиції в таланти з розділами та нагородами протягом року та принаймні одна-дві соціальноспрямовані зустрічі, переважно під час святкових сезонів. Простіше кажучи, там, де є велика кількість нафтогазових компаній, SPE має велику присутність.

Як SPE співпрацює з видобувними, буровими і сервісними компаніями? Чи може вона допомогти своїм членам з працевлаштуванням?

Що стосується вакансій у галузі, ми працюємо зі SMART JOBBOARD, і учасники можуть отримати доступ до нього, щоб побачити доступні вакансії. Коли справа доходить до того, щоб стати членом і допомогти з працевлаштуваннями, це дуже схоже на інші товариства. Допомагає не просто членство, а те, що ви зробили, будучи членом спільноти, яка цікавить майбутніх роботодавців.

Які заходи проводить SPE? Чи публікує свої видання?

У SPE є великий вибір заходів, що охоплюють журнали, Petrowiki (еквівалент SPE Вікіпедії), онлайн-навчання, шкільні програми Energy4me, навчальні курси та OnePetro — велика бібліотека технічних документів.

В Україні існують студентські осередки SPE - chapters. Чим вони відрізняються від звичайних?

Усі осередки є різними, немає двох однакових осередків. Баланс дисциплін може відрізнятися залежно від географічного розташування секції, і місцеві нафтогазові компанії в цій області також диктуватимуть баланс учасників та програми, які пропонуються тощо.

В чому особливість SPE? Чим ви відрізняєтеся від інших професійних спілок, наприклад APEGA?

Я не дуже знайомий з APEGA, я вважаю, що APEGA є суто регіональною асоціацією представленою в Канаді. SPE – це глобальна спільнота, яка є неприбутковою, весь її дохід використовується для надання переваг членам. SPE – це більше «сім’я», «глобальна сім’я», яка допомагає людям будувати свою кар’єру. Щоб побачити це в перспективі, я працюю у SPE майже 8 років, і де б я не був, там є члени SPE, які готові допомогти. Для мене це надзвичайно. Дух волонтерства і той факт, що вони допоможуть, якщо можуть, не ставлячи жодних запитань, це те, чому я працюю на SPE і чому я і далі працюватиму на неї.