Ізольований режим роботи ОЕС для інтеграції в ENTSO-E буде тривати два тижні – «Укренерго»

Ізольований режим роботи Об’єднаної енергосистеми України від енергосистем Росії та Білорусі запланований на 2022р і він буде тривати під час пікових навантажень один тиждень влітку та один тиждень взимку. Про це в інтерв’ю для журналу "ЕнергоБізнес" агентства ExPro повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

«Не йдеться про цілий рік роботи енергосистеми в ізоляції. В режимі реального часу два рази за рік, в періоди пікового споживання ми повинні будемо від’єднатися на один тиждень для роботи в «острівному» (ізольованому) режимі - один раз влітку і один раз взимку», - сказав він.

За словами Кудрицького, робота в ізольованому режимі запланована на 2022р. Під час цього періоду буде зібрана інформація про регулювання частоти та потужності в ОЕС України без допомоги з боку енергосистеми Росії чи Білорусі (за повної відсутності технічних перетоків).

«Європейських партнерів найбільше цікавить саме збір даних під час цього тестового режиму про те, як відпрацювали системи регулювання частоти і потужності та системи збудження на енергоблоках українських електростанцій. Як вони реагували на певні збурення енергосистемі? Чи їхня реакція знаходиться в межах змодельованої ENTSO-E математичної моделі?», - прокоментував голова системного оператора.

Кудрицький додав, що на період проведення тесту ізольованого режиму роботи варто забезпечити більшу кількість маневрових потужностей.

«До такого режиму, навіть на один тиждень, необхідно готуватися. Тобто забезпечити більше ніж зазвичай маневрових потужностей на випадок непередбачуваних подій в енергосистемі, скажімо, аварійне відключення якогось енергоблоку чи лінії електропередачі, але загалом немає нічого надзвичайного», - сказав він.

17:05 / 25 вересня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події