Зменшення PSO на 5% суттєво не покращить ситуацію – «Енергоатом»

Рішення Уряду про зменшення з 85% до 80% обсягу спеціальних обов’язків (PSO), покладених на НАЕК «Енергоатом» не принесе суттєвого покращення фінансового стану компанії, через борги ДП «Гарантовани покупець» у розмірі понад 5 млрд грн.

Про це 22 травня повідомив прес-центр «Енергоатома».

«Рішення Уряду про зменшення на 5% обсягу спеціальних обов’язків (ПСО), покладених на НАЕК «Енергоатом» не принесе суттєвого покращення фінансового стану Компанії», - йдеться у повідомленні.

Компанія повідомила, що причиною фінансових проблем «Енергоатома» є порушення термінів оплати за електроенергію з боку «Гарантованого покупця», який накопичив борг перед генеруючою компанією, що наразі перевищує 5 млрд грн. «Відтак п’ятивідсоткове зменшення обсягу ПСО не призведе до суттєвого покращення ситуації», - зазначається у повідомленні.

За розрахунками «Енергоатома», вирішити проблему дозволить зменшення PSO, що покладається на АЕС до 50% від обсягів виробленої електроенергії.

За словами компанії, цього буде цілком достатньо для задоволення потреб населення, тоді як інші 50% електроенергії «Енергоатом» мав би можливість реалізовувати на ринку двосторонніх договорів (РДД) – за умови, що НКРЕКП змінить правила на ринку електроенергії.

Як повідомляло агентство ExPro, 20 травня 2020р Кабінет міністрів вніс зміни в постанови, які регламентують механізм ПСО на ринку електроенергії. Кабмін знизив обов’язковий обсяг продажу генерації «Енергоатома» для ДП «Гарантований покупець» з 85% до 80%, дозволивши продавати 5% на спеціальних аукціонах, великими лотами кінцевим споживачам. Уряд також дозволив «Гарантованому покупцю» продавати певні обсяги «зеленої» генерації за двосторонніми договорами.

12:40 / 22 травня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події