Зеленський провів нараду щодо поточного стану справ «Енергоатома»

Президент України Володимир Зеленський провів селекторну нараду, що була присвячена питанням роботи ДП «НАЕК «Енергоатом».

Про це 10 листопада повідомив Офіс-президента.

«За результатами обговорення поточного стану НАЕК «Енергоатом» Володимир Зеленський наголосив на необхідності невідкладно врегулювати питання заборгованості перед компанією за поставлену електроенергію, що дасть змогу забезпечити її подальшу стабільну роботу та повною мірою фінансувати програми капітальних інвестицій, спрямованих на розвиток та підтримання безпеки експлуатації АЕС», - йдеться у повідомленні Офісу.

Крім того, під час наради було наголошено на потребі посилення урядом виконання функцій з управління НАЕК «Енергоатом» відповідно до зазначеного указу та пришвидшення розробки та ухвалення необхідних законодавчих змін.

В свою чергу, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Кабмін вживає заходів для врегулювання заборгованості перед «Енергоатомом», корпоратизації та передачі функцій з управління компанією уряду України, для того щоб покращити фінансове становище та підвищити якість управління компанією.

Як повідомляло агенство ExPro, 22 вересня 2020р  Зеленський підписав Указ «Про невідкладні заходи щодо стабілізації ситуації в енергетичній сфері та подальшого розвитку ядерної енергетики», що передбачає добудову 3 та 4 енергоблоків Хмельницької АЕС, а також інші заходи для підтримки ядерної галузі.

Відповідно до Указу, Кабмін мав у двомісячний термін внести на розгляд Верховної Ради України законопроекти: про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької атомної електростанції. 

Крім того, Уряд також мав розробити: довгострокову програму розвитку атомної енергетики України в рамках реалізації Енергетичної стратегії України на період до 2035 року; забезпечити вдосконалення управління ДП «НАЕК «Енергоатом», зокрема пришвидшити підготовку і проведення корпоратизації підприємства; ужити вичерпних заходів, спрямованих на погашення заборгованості, що утворилася перед державними виробниками електроенергії, внаслідок ПСО та забезпечити недопущення виникнення такої заборгованості в подальшому.

17:25 / 10 листопада 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події