Зеленський пропонує скасувати формулу «Роттердам+» та ввести замість неї «Роттердам-»

Президент Володимир Зеленський в понеділок внесе у Верховну Раду законопроект «Щодо зниження вартості електричної енергії», де пропонується скасувати формулу визначення вартості вугілля в структурі оптової ринкової ціни на електроенергію, більш відому, як формула «Роттердам+» та прийняти замість неї формулу «Роттердам-» (Роттердам мінус).

Про це під час брифінгу повідомив представник президента в Кабінеті Міністрів Андрій Герус.

«Командою президента, адміністрацією президента було розроблено законопроект, який в понеділок буде внесено в Верховну Раду. Цей законопроект називається «Щодо зниження вартості електричної енергії», де пропонується, щоб формула «Роттердам+» була скасована, а замість неї діяла інша формула – «Роттердам-». Що пропонується? Пропонується забрати «+» - це вартість доставки вугілля з Роттердаму в Україну, 8000 км морем, який по факту був неіснуючий, бо вугілля звідти ніхто не доставляв», - заявив він.

Герус зазначив, що «+» в даній формулі складає 12 млрд грн щорічно.

Крім цього, в даному законопроекті, пропонується введення дисконтів, якщо гірша якість вугілля, значить має бути нижча його ціна, яка зараховується в тарифи. Дисконт складатиме від 1% до 10%.

Він додав, що пропонується перенести запуск нового ринку на 1 рік, а протягом цього часу буде існувати запропонована формула «Роттердам-».

Як повідомляв ExPro, 3 березня 2016р було затверджено новий порядок формування ОРЦ, де було введено формулу «Роттердам+». Відповідно до неї, ціна вугілля в тарифі на електроенергію, яка виробляється на ТЕС формується на основі біржових цін на вугілля в Європі (в портах АРА – Амстердам, Роттердам, Антверпен). Тоді НКРЕКП обґрунтовувала доцільність застосування формули тим, що це допоможе усунути ручне регулювання цін та дозволить накопичити достатньою вугілля при відсутності поставок з тимчасово окупованих територій Донбасу.

У серпні 2017 року Національне антикорупційне бюро почало кримінальне провадження, в рамках якого підозрюються голова і члени колишнього складу НКРЕКП, які, за документами НАБУ, діючи в інтересах компаній-операторів ТЕС, при формуванні ОРЦ необґрунтовано включили до неї формулу, яка завищує вартість енергетичного вугілля в тарифах на електроенергію. У НАБУ встановили, що такі дії НКРЕКП привели до того, що ГК ТЕС отримали надприбутки, а споживачі електроенергії зазнали безпідставних витрат.


Всі новини можна також читати на нашій Facebook сторінці: https://www.facebook.com/EXPROElectricity


 

15:56 / 14 червня, 2019

Подiї
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
08:00 / 23 травня, 2019
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019 Перший день конференції 23 травня присвячений новим технологіям видобутку нафти і газу, геологічним дослідженням, бурінню, інтенсифікації видобутку (ГРП, снабінг) та ремонту свердловин. Головна тема другого дня міжнародного заходу - трейдинг природного газу в Україні та Європі. Ukrainian Gas Market 24 травня збирає постачальників, видобувників, трейдерів та імпортерів природного газу.
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019
Всі події