Збільшення конкуренції в Острові БуТЕС відбудеться при об’єднанні енергосистеми з Європою – експерт

Збільшення рівня конкуренції на ринку електроенергії в Острові Бурштинської ТЕС має відбутися в результаті синхронізації та об’єднання всієї енергосистеми (ОЕС України) з європейською континентальною мережею (ENTSO-E).

Таку думку 21 жовтня в соціальній мережі Facebook опублікував експерт в сфері електроенергетики та радник міністра енергетики Сергій Чех.

«Збільшення конкуренції має відбутися шляхом повномаштабного об’єднання енергосистем України та ENTSO-E і об’єднання в такий спосіб в єдину торгівельну зону Острова Бурштинська ТЕС та виробників електричної енергії решти енергосистеми України», - написав він.

За словами експерта, після такого об’єднання конкурентами Бурштинської ТЕС в енергоострові будуть не лише імпортери з ЄС, а й всі інші виробники електричної енергії України, в тому числі і станції ТЕС (які мають менші витрати на транспортування вугілля), а також АЕС та ГЕС.

«Інтеграція ОЕС України до загальноєвропейської енергосистеми ENTSO-E є не окремим галузевим проектом, а важливою складовою співпраці визначеною Угодою про Асоціацію між Україною та ЄС. Розвитку конкурентного середовища сприятиме також впровадження скоординованих аукціонів по розподілу пропускної спроможності міждержавних ліній електропередач», - резюмував радник міністра енергетики.

Як повідомляло агентство ExPro, 20 жовтня 2020р була опублікована інформація про те, що Президент Володимир Зеленський доручив прем'єр-міністру Денису Шмигалю сформувати конкурентний ринок електричної енергії в Острові Бурштинської ТЕС, залучивши до цього Антимонопольний комітет.

18:21 / 21 жовтня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події