Збільшення долі продажу «Енергоатому» на РДН покращить фінансовий стан – компанія

Збільшення долі продажу електроенергії, виробленої ДП «НАЕК «Енергоатом», на ринку «на добу наперед» з 10% (як було у минулому році) до 15% (з 1 січня 2020р) покращить фінансовий стан компанії, тому «Енергоатом» позитивно оцінює такі зміни. Такий коментар у відповідь на запит ExPro надала прес-служба компанії.

«Компанія позитивно оцінює зміни до закону України «Про ринок електричної енергії», якими збільшено, порівняно з 2019 роком, частку продажу електроенергії за вільними цінами на 5%. Це покращить фінансовий стан компанії, яка працює в умовах обов’язкового продажу електроенергії за граничною ціною в межах виконання спеціальних обов’язків», - зазначили в прес-службі.

Також в компанії висловили сподівання на подальше збільшення можливості для продажу електроенергії на вільному ринку, що дозволить «Енергоатому» вкладати значні інвестиції в продовження строку роботи АЕС, нові технології та ін.

«Для підтримання та підвищення рівня безпеки АЕС, продовження ресурсу роботи атомних енергоблоків і підвищення їх ефективності, впровадження нових технологій, гідної оплати висококваліфікованому персоналу, потрібні значні інвестиції. Тому компанія сподівається на подальше збільшення частки реалізації електроенергії за вільними цінами», - додали в прес-службі.

Як повідомляв ExPro, в грудні 2019р Верховна Рада внесла зміни в закон «Про ринок електроенергії», згідно яких всі виробники (крім альтернативної генерації) та імпортери зобов’язані продавати на РДН 15% обсягу виробленої/придбаної електроенергії. Така норма вступила в силу з 1 січня 2020р, перші півроку роботи нового ринку це зобов’язання становило 10%.

Таким чином, на сьогодні «Енергоатом» продає 85% електроенергії ДП «Гарантований покупець» в рамках механізму ПСО та 15% на ринку «на добу наперед».

13:13 / 15 січня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події