Затримка оплати софту балансуючого ринку створює ризики для запуску нового ринку електроенергії

Затримка погодження платежів Міністерством енергетики та вугільної промисловості для консорціуму IT-компаній, які розробляють програмне забезпечення для ДП «НЕК «Укренерго» і організації роботи балансуючого ринку та ринку допоміжних послуг, ставить під загрозу виконання контракту між консорціумом та оператором енергосистеми, а також створює ризики для запуску нової моделі ринку з 1 липня 2019р. Про це в інтерв’ю для ExPro повідомив директор з розвитку та IT «Укренерго» Андрій Немировський.

«Сьогодні ми маємо втрачений місяць. Представники консорціуму офіційно мене повідомили, якщо до 1 лютого платежу не буде, роботи будуть зупинені, та мають після 11 лютого 2019р розірвати контракт. Можу сказати, що вже зараз є серйозні ризики того, що з 1 липня новий ринок не запрацює», - сказав він.

Немировський пояснив, що консорціум, в який входять Smart Tech, IP Systems та Siemens, виконує всі роботи за складеним графіком, відповідно до якого мають проводитися платежі за виконані послуги з рахунку Світового банку на рахунки компаній-розробників.

«Це не просто — нам виставили рахунок, а ми його оплатили. Процедура набагато довша й складніша. Ми підтверджуємо виконання певного обсягу робіт, подаємо це підтвердження на візування Міненерговугілля, після цього рахунок потрапляє у Мінфін, після чого Мінфін дає дозвіл на сплату і лише тоді ми здійснюємо платіж», - пояснив топ-менеджер.

Він додав, що виконання платежів на сьогодні затримується на стадії, за яку відповідає Міненерговугілля.

«Зараз ситуація дійсно дуже складна. В Міністерстві енергетики та вугільної промисловості вже понад два місяці лежить один і понад місяць другий платіж. Міністерство їх не погоджує», - зазначив Немировський.

Як повідомляв ExPro, 19 липня 2018р «Укренерго» та згаданий консорціум компаній підписали контракт на розробку програмного забезпечення для організації роботи двох сегментів нового ринку - балансуючого ринку та ринку допоміжних послуг. Загальна сума контракту склала $8 млн, він передбачає постачання та технічну підтримку софту протягом 5 років. Проект фінансується в рамках співпраці «Укренерго» зі Світовим Банком.

Рішення EM Family від Smart Tech’s та IP Systems забезпечать керування бізнес-процесами балансуючого ринку і ринку допоміжних послуг, функціонування системи розрахунків та надання послуг оператора системи передачі на європейському рівні, у цілковитій відповідності до вимог ENTSO-E. Компанія Siemens AG Austria виступить постачальником модуля із функціями прогнозування на основі субпідряду. Такі технології уже використовуються в Австрії, Угорщині, Казахстані, Македонії та Швейцарії.

18:42 / 7 лютого, 2019